Naujienų srautas

Pasaulyje2016.11.01 16:11

Daugiau kaip pusė Ukrainos žmonių pasisako už stojimą į ES

BNS 2016.11.01 16:11

Daugiau kaip pusė ukrainiečių nori, kad jų šalis taptų Europos Sąjungos nare, o 19 proc. pageidauja, kad Ukrainai prisijungtų prie Rusijos vadovaujamos Muitų sąjungos, rodo nauja apklausa.

Per sociologinių tyrimų grupės „Reiting“ apklausą, atliktą JAV įsikūrusio Tarptautinio respublikonų instituto (IRI) užsakymu, 51 proc. respondentų sakė, kad Ukraina turėtų siekti įstoti į ES, o beveik penktadalis pageidavo, kad Kijevas jungtųsi prie Muitų sąjungos, kuriai priklauso Rusija, Baltarusija ir Kazachstanas. Dar 14 proc. apklaustųjų sakė manantys, kad Ukraina turėtų jungtis prie kurio nors kito tarptautinio ekonominio bloko, o 17 proc. respondentų nebuvo susidarę aiškios nuomonės šiuo klausimu.

Nagrinėjant regioninius ypatumus išaiškėjo, kad labiausiai proeuropietiška yra Vakarų ir Vidurio Ukraina, kur už stojimą į ES atitinkamai pasisakė 79 ir 59 proc. respondentų. Pietų Ukrainoje eurointegracijos šalininkų buvo 37 proc., o Muitų sąjungą palankiau vertino 22 proc. dalyvių.

Tuo metu Rytų Ukrainoje, išskyrus separatistų kontroliuojamas teritorijas, kur šis tyrimas nebuvo vykdomas, 40 proc. respondentų palankiau vertino Muitų sąjungą, o 24 proc. – ES.

Ši apklausa buvo atlikta nuo rugsėjo 28-osios iki spalio 7-osios, respondentus asmeniškai apklausiant jų namuose. Buvo apklausta iš viso 2,4 tūkst. žmonių nuo 18 metų amžiaus. Šio tyrimo paklaida – ne didesnė negu 2 procentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi