Pasaulyje

2021.10.27 23:46

Pietų Italiją užpuolė audros – vanduo užtvindė kelius, būstus, laukiama dar vienos stichijos smūgio

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.27 23:46

Pietų Italiją apėmė audros. Nuo pirmadienio siaučiantys vėjai ir liūtys pražudė du žmones. Meteorologai įspėja, kad stichijos nesibaigia – atslenka Viduržemio jūros ciklonas.

Pietų Italijoje gyvenantys žmonės sako – tokios stichijos seniai nematę. Nuo pirmadienio regione ūžia vėjai ir merkia liūtys.

Trečiadienį vanduo gatvėse nuslūgęs, bet tenka skaičiuoti nuostolius.

Panorama. Per Vėlines ragina susilaikyti nuo nebūtinų susitikimų: nereikėtų kurti naujų kapų

„Per pastarąsias dvi dienas į namus pateko tiek daug vandens – visur – į stalčius, ant grindų. Dar pilna purvo – nespėjome išvalyti. Vakar buvo katastrofa, vanduo visiškai užtvindė kelius – nieko nebebuvo matyti“, – sako Sicilijos miesto Katanijos gyventoja Carmela Mondio.

Mokslininkai pabrėžia, kad padažnėjusių liūčių priežastis – šylantis klimatas. Lyginant su laikotarpiu prieš pramonės revoliuciją pasaulio klimatas šiltesnis laipsniu ir viena dešimtąja. Bet Katanijos gyventojai pabrėžia, kad kaltas ne tik šylantis klimatas, bet ir vietos valdžia.

„Tokiame mieste kanalai, kurie jau yra problemiški, nėra tinkamai prižiūrimi. Dabar jie kalba apie klimato kaitą, bet iš tikrųjų į blogąją pusę pasikeitė tai, kaip jie prižiūri šias struktūras. Kanalai turi būti valomi kasmet, kitaip namus užlies visada“, – sako Katanijos gyventojas Nicola Sapuppo.

Antrame pagal dydį Sicilijos mieste Katanijoje uždarytos mokyklos, ribojamas eismas, draudžiama važinėti motoroleriais. Jau ketvirtadienį laukiama dar vienos stichijos smūgio.

Atslenka Viduržemio jūros ciklonas, galintis atnešti 27 m/s vėjus, sukelti 5 metrų aukščio bangas.

Mokslininkai pabrėžia, kad Viduržemio jūros ciklonas Italijoje itin retas reiškinys. Bet panašu, kad šių stichijų daugės – aplink esančios jūros šyla – pavyzdžiui, Egėjo jūros vandens temperatūra – 3 laipsniais aukštesnė nei vidutinė, o Jonijos jūros temperatūra pakilusi dviem laipsniais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt