Pasaulyje

2021.10.27 20:25

Vengrija kritikuoja ES poziciją prieš tvoras pasienyje: klausimas, ar šie žmonės gyvena su mumis toje pačioje planetoje

ELTA2021.10.27 20:25

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjartas dėl neteisėtos migracijos per Baltarusijos sieną pareiškė savo solidarumą Baltijos šalims ir Lenkijai. Lankydamasis Estijoje, jis trečiadienį kartu kritikavo ES poziciją dėl tvoros tiesimo prie ES išorės sienos.

„Kai klausomės biurokratų ir komisarų Briuselyje, kurie pasisako prieš tvoras prie mūsų sienų, mums kartais kyla klausimas, ar šie žmonės gyvena su mumis toje pat planetoje“, – kalbėjo P. Szijjartas po devynių rytinių NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo Taline.

Vyriausybės Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką organizuotai gabenant pabėgėlius iš krizių regionų prie ES išorės sienos. A. Lukašenka gegužės pabaigoje pareiškė, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti toliau į ES. Taip jis reagavo į sugriežtintas Vakarų sankcijas savo šaliai.

Nuo tada išaugo nelegalios migracijos srautai per Baltarusiją, o Lietuva, Lenkija ir Latvija sustiprino sienos apsaugą ir ėmė tiesti pasienio tvorą. ES lygiu neseniai vyko diskusijos apie tai, ar tvora yra tinkama priemonė prieš neteisėtus migrantus.

„Šiuo metu susiduriame su migracijos spaudimu iš dviejų pusių. Prie spaudimo iš pietų mes, deja, pripratome. Tačiau dabar esame priversti kęsti spaudimą ir iš rytų“, – sakė P. Szijjartas.

Anot Vengrijos ministro, migracija „šiuo metu yra dar pavojingesnis reiškinys“ nei anksčiau. Todėl jo šalis esą ir toliau labai stipriai saugos sieną. Siekdama atgrasyti migrantus, vyriausybė Budapešte per 2015 metų pabėgėlių krizę įrengė tvoras prie savo sienų su Serbija ir Kroatija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt