Pasaulyje

2016.10.31 16:52

Ekspertas: pasikėsinimai į valdžią Balkanuose – ne be Rusijos pėdsako

Situacija Balkanuose kaista, teigia LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Karolis Kaupinis ir kaip pavyzdį nurodo situaciją Juodkalnijoje, kai buvo suimti pasikėsinimą į civilius gyventojus rinkimų dieną planavę asmenys. Teigiama, kad prie to prisidėjusi ir Rusija.

„Buvo rasta daug ginklų ir Juodkalnijos specialiųjų pajėgų uniformų. (...) Buvo planuojama Parlamento rinkimų dieną atidengti ugnį į opoziciją palaikančią minią. (...) Taip galbūt būtų nuverstas jau 20 metų premjeru su pertraukomis esantis ir šalį į Europos Sąjungą ir NATO vedantis Milo Dukanovičius“, – pasakoja K. Kaupinis.

Ši šalis Rusijai svarbi dėl to, nes trečdalis investicijų šalyje yra padaroma Rusijos piliečių, be to, ji turi priėjimą prie strategiškai svarbios Adrijos jūros. O įvykių suaktyvėjimas susijęs su tuo, nes Juodkalnija gavo pakvietimą prisijungti prie NATO.

Neramu ir Serbijoje – šalies saugumo pajėgos rado daug sprogmenų miške šalia kelio, kuriuo į darbą važiuoja šalies premjeras. Čia taip pat įtariamos Rusijos specialiosios tarnybos.

Daugiau apie situaciją Balkanuose – įraše.