Pasaulyje

2021.10.27 11:35

ES derasi su Turkija ir Pakistanu dėl skrydžių į Baltarusiją stabdymo

LRT.lt2021.10.27 11:35

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Minske „Deutsche Welle“ atskleidė, kam bus taikomas penktasis Bendrijos sankcijų paketas Baltarusijoje. Anot Dirko Schuebelio, sankcijos bus įvestos asmenims ir kompanijoms, susijusiems su migrantų gabenimu į Baltarusiją.

Diplomatas tai paaiškino antradienį vykusiame Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto posėdyje. D. Schuebelis pabrėžė, kad Bendrija toliau ragina Minsko režimą paleisti politinius kalinius, baigti represijas prieš taikius protestuotojus ir šalies gyventojus bei surengti naujus demokratinius rinkimus.

„Deja, mūsų raginimai lieka neišgirsti. Todėl dabar rengiame penktąjį sankcijų paketą, kuris, veikiausiai, pirmiausiai bus nutaikytas prieš nelegalios migracijos organizavimą, bet ne tik į tai“, – DW cituoja diplomatą. Jis neatmetė galimybės, kad ES gali išplėsti sektorines sankcijas prieš trąšų importą iš Baltarusijos.

ES kaltina A. Lukašenkos režimą organizuojant neteisėtą migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Baltarusiją ir jų stūmimą per sieną į Vakarų valstybes.

Lietuva siūlo paskelbti visą Baltarusijos oro erdvę civilinių komercinių orlaivių neskraidymo zona. ES ambasadorius sakė, kad Bendrijoje tęsiasi diskusijos ir dėl sankcijų susijusių su „Belavia“ avialinijomis, svarstoma, ar drausti ES kompanijoms nuomoti lėktuvus Baltarusijos valstybinei įmonei.

ES jau pavyko susitarti su Irano vadovybe nutraukti šalies avialinijų skrydžius į Baltarusiją bent iki metų pabaigos. Dabar esą derybos vedamos ir su Pakistanu bei Turkija, per kurias į Baltarusiją atskrenda migrantai.

D. Shuebelis pabrėžė, kad nors dabar daug kalbama apie žmogaus teisių incidentus Baltarusijos kaimyninėse ES šalyse, bet reikia nepamiršti ir šių teisių padėties pačioje Baltarusijoje.

Režimas yra paskelbęs ES ambasadorių nepageidaujamu, todėl jis dabar tęsia darbą Briuselyle.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt