Pasaulyje

2021.10.27 11:07

Latvijos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirsti bandė 18 žmonių

BNS2021.10.27 11:07

Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai antradienį apgręžė 18 žmonių, mėginusių neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, trečiadienį pranešė tarnybos atstovai.

Vis dėlto dviem asmenims iš Irako, vyrui ir moteriai, buvo leista kirsti sieną dėl humanitarinių priežasčių. Jie buvo sulaikyti už neteisėtą sienos kirtimą.

Nuo rugpjūčio 10-osios pareigūnai užkirto kelią iš viso 1 948 žmonių mėginimui neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos.

Nuo rugpjūčio 11-osios, kai pasienyje su Baltarusija buvo įvesta ekstremalioji padėtis, sieną dėl humanitarinių priežasčių buvo leista kirsti 52 asmenims. Nuo metų pradžios sulaikyti 404 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.

Labai padaugėjus neteisėtų bandymų kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, vyriausybė nuo rugpjūčio 11-osios iki lapkričio 10-osios įvedė ekstremaliąją padėtį Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje. Praėjusią savaitę nuspręsta ekstremaliąją padėtį ten pratęsti trims mėnesiams.

Lietuvos pasieniečiai antradienį užkirto kelią iš Baltarusijos neteisėtai įeiti maždaug šimtui migrantų.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt