Pasaulyje

2016.10.31 15:20

Islandija: Nepriklausomybės partija negavo mandato formuoti naują vyriausybę

ELTA 2016.10.31 15:20

Islandijos Nepriklausomybės partijos pirmininkas Bjarni Benediktssonas pirmadienį per susitikimą su šalies prezidentu Gudni Johanessonu negavo mandato formuoti naują vyriausybę. Tai, palikdamas Besastadiro rezidenciją, žurnalistams pranešė pats partijos vadovas.

Kaip patikslino B. Benediktssonas, ėjęs finansų ir ekonomikos ministro pareigas ankstesnėje vyriausybėje, kuri atsistatydino sekmadienį, paaiškėjus parlamento rinkimų rezultatams, jis nesitikėjo, kad valstybės vadovas paskirs jį premjeru, prieš tai nesusitikęs su kitų partijų vadovais.

Konservatyvi Nepriklausomybės partija, priklausiusi valdančiajai koalicijai kartu su Pažangos partija, gavo daugiausiai balsų šeštadienį įvykusiuose rinkimuose (21 proc.) ir padidino deputatų mandatų skaičių nuo 19 iki 21. Paprastai partijai, geriausiai pasirodžiusiai rinkimuose ir pagerinusiai savo rodiklius, suteikiama teisė sudaryti naują Islandijos vyriausybę.

Anksčiau pirmadienį Nepriklausomybės partijos pirmininkas pareiškė, kad mandato suteikimas jo partijai būtų „teisingas ir demokratiškas sprendimas“.