Pasaulyje

2021.10.27 10:59

Lukašenka siūlo parduoti elektrą Lietuvai: „mane ragina juos bausti, bet tai būtų nekrikščioniška“

LRT.lt2021.10.27 10:59

Neteisėtas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad neprieštarauja elektros pardavimui Lietuvai ir Ukrainai. Anot jo, Baltarusijoje elektra yra itin pigi, priešingai nei Europos Sąjungoje, tačiau režimas nenusiteikęs keršyti ir sutiktų tiekti pigią energiją kaimynams.

„Štai kaip viskas pasisuko. Mums padėtis sėkminga. Bet nenorime tuo pasinaudoti. Aš ne toks žmogus. Dažnai sakau, kad užaugau kaime, o ten visi rūpinosi vieni kitais“, –A. Lukašenką cituoja valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Visame pasaulyje šį rudenį fiksuojamos itin išaugusios energijos išteklių kainos. Lietuva neperka elektros energijos iš Baltarusijos, nes dalis jos yra pagaminta Astravo atominėje elektrinėje, kurią Lietuva laiko nesaugia. Vilnius taip pat bando įtikinti Latviją ir Estiją nepirkti baltarusiškos elektros.

„Galėtume atsukti jiems nugarą ir netiekti elektros, pavyzdžiui, Lietuvai ir pasiūlyti jiems pirkti energiją Europos Sąjungoje, kur ji 10 kartų brangesnė. Bet mums gaila jų žmonių“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Tiesa, A. Lukašenka sukritikavo Ukrainos vadovybę, kuri neva yra valdoma iš užsienio ir visiškai kontroliuojama JAV. Todėl esą bandymas pakenkti eiliniams ukrainiečiams, jiems neparduodant baltarusiškos elektros, būtų „bedieviškas“.

„Būtų pikta nepadėti kenčiančiam kaimynui, kai turime perteklines galimybes. Tai būtų antislaviška ir antikrikščioniška. Daug kas siūlo juos bausti. Ką mes turėtume bausti? Eilinius žmones?“ – aiškino A. Lukašenka.

Anot jo, Lenkija ir Lietuva kritikuoja Astravo AE dėl to, kad pačios ketina statyti atomines elektrines ir nori išvengti koankurencijos, rašo „BelTA“.

Lenkija iš tiesų svarsto statyti naują atominę elektrinę, Lietuva – ne.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt