Pasaulyje

2021.10.27 08:43

JK karalienė Elžbieta II nebedalyvaus COP26 klimato konferencijoje

ELTA2021.10.27 08:43

Jungtinės Karalystės (JK) karalienė Elžbieta II dėl gydytojų rekomendacijų ilsėtis po vienos ligoninėje praleistos nakties nebedalyvaus Glazge vyksiančioje Jungtinių Tautų (JT) klimato konferencijoje COP26, antradienį pranešė Bakingemo rūmai.

„Jos Didenybė, deja, nusprendė nebevykti į Glazgą“, kur lapkričio 1 d. turėjo dalyvauti priėmime, sakoma rūmų pranešime.

„Jos Didenybė nusivylusi, kad nebedalyvaus priėmime, tačiau kreipsis į susirinkusius delegatus iš anksto įrašyta vaizdo žinute“, – priduriama pranešime.

95-erių monarchė dar spalio pradžioje dirbo įtemptu grafiku, tačiau praėjusią savaitę, rekomendavus medikams, atšaukė planuotą vizitą į Šiaurės Airiją. Ketvirtadienį ji praleido naktį privačioje Karaliaus Edvardo VII ligoninėje Londone „atlikti preliminarių tyrimų“.

Karalienės vizitas ligoninėje – pirmasis toks nuo 2013 m. – ir rūmų delsimas atskleisti apie tai informaciją sukėlė nerimą dėl jos sveikatos, atsižvelgiant į jos amžių. Tačiau ji antradienį grįžo prie savo oficialių pareigų ir per nuotolines audiencijas iš Vindzoro rūmų sveikinosi su naujais ambasadoriais JK.

Pranešimas apie atšaukiamą jos dalyvavimą COP26 buvo paskelbtas po kelių valandų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt