Pasaulyje

2021.10.26 20:01

Trudeau performavo vyriausybę, diplomatijos vadove tapo Joly

atnaujinta 20.11
BNS2021.10.26 20:01

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau, siekdamas trečio mandato ir norėdamas suteikti naują postūmį savo komandai, antradienį pristatė naują vyriausybę su naujais gynybos ir aplinkos ministrais, taip pat jau penktu per šešerius metus diplomatijos vadovu.

Per ceremoniją Otavoje garsus klimato aktyvistas Stevenas Guilbeault prieš svarbią klimato konferenciją buvo paskirtas aplinkos ministru, Anita Anand paskirta vadovauti Gynybos ministerijai, kariuomenę persekiojant įtarimams nederamu lytiniu elgesiu, o Melanie Joly tapo užsienio reikalų ministre.

Pertvarkytame ministrų kabinete yra iš viso 38 ministrai, po lygiai vyrų ir moterų. Kaip pranešta anksčiau, Chrystia Freeland lieka vicepremjere ir finansų ministre.

J. Trudeau rugsėjį grįžo į valdžią su trečiu mandatu ir – dar kartą – liberalų mažumos vyriausybe. Partijos pozicijos Bendruomenių Rūmuose yra beveik tokios pačios kaip ir iki pirmalaikių rinkimų.

Ministras pirmininkas tikėjosi ne tokio rezultato, bet parama liberalams dėl tvirto atsako į pandemiją kampanijai įpusėjus staiga ėmė blėsti, rinkėjams pavargus nuo jo administracijos, pirmą kartą didžiule persvara išrinktos 2015 metais.

Vyriausybės pertvarkymas atleidžiant kelis žmones, tarp jų buvusį astronautą Marcą Garneau, o kelis kitus paskiriant į naujus postus, turėtų įkvėpti naujos gyvybės Liberalų partijai.

Anksčiau šį mėnesį J. Trudeau išdėstė savo naujosios vyriausybės prioritetus, įskaitant veiksmų dėl klimato spartinimą, pandemijos įveikimą, susitaikymą su daugiau kaip 600 Kanados autochtonų genčių.

Spalio pradžioje per pirmą savo spaudos konferenciją po rinkimų jis sakė, kad jo mažumos vyriausybei buvo suteiktas mandatas „dar stipriau, dar greičiau judėti dėl svarbių dalykų, kurių kanadiečiai išties nori“.

Tarp tokių dalykų J. Trudeau paminėjo kovos su klimato kaita priemones, nuo COVID-19 paskiepytų asmenų skaičiaus, kuris jau yra tarp didžiausių pasaulyje, tolesnį didinimą ir šalies ekonomikos atsigavimo skatinimą.

Otavai „perkraunant“ savo užsienio politiką, ministras pirmininkas taip pat sakė, jog netrukus galima tikėtis sprendimo dėl to, ar uždrausti „Huawei“ įrangą kuriant Kanados 5G tinklus. Tokius draudimus jau yra paskelbusios JAV ir kitos svarbios sąjungininkės. Pati bendrovė griežtai neigia visus jos atžvilgiu keliamus kaltinimus, pabrėždama įsipareigojimą laikytis visų susijusių įstatymų savo veikloje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt