Pasaulyje

2021.10.26 19:01

Baltieji rūmai: Bidenas penktadienį susitiks su Macronu

BNS2021.10.26 19:01

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį Romoje susitiks su prancūzų kolega Emmanueliu Macronu, antradienį pranešė Baltieji rūmai.

Dvišalis susitikimas vyks prieš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Italijos sostinėje, žurnalistams sakė JAV nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas. Tą pačią dieną J. Bidenas susitiks su popiežiumi Pranciškumi Vatikane.

J. Bideno ir E. Macrono susitikimas laikomas proga šalims išspręsti nesutarimus, kilusius Australijai atsisakius įprastų povandeninių laivų pirkimo sandorio su prancūzais ir pasirinkus naują pasiūlymą įsigyti branduolinių povandeninių laivų iš JAV.

Dėl šio epizodo Prancūzija ne tik neteko pelningo sandorio, bet ir suabejojo savo transatlantiniais ryšiais.

E. Macronas trumpam buvo atšaukęs Prancūzijos ambasadorių Vašingtone, o užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas palygino J. Bideno vienašališkus sprendimus su JAV eksprezidento Donaldo Trumpo, tik „be tviterio žinučių“.

J. Bidenas į Romą išvyksta ketvirtadienį. Iš G-20 susitikimo savaitgalį jis vyks į Glazgą Škotijoje, kur pirmadienį ir antradienį dalyvaus Jungtinių Tautų konferencijoje klimato klausimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt