Pasaulyje

2021.10.26 18:40

Kolumbijoje keršijant už narkotikų barono areštą nužudyti keturi kariai

atnaujinta 19.54
BNS2021.10.26 18:40

Kolumbijos šiaurės vakaruose per narkotikų kontrabandos gaujos išpuolius žuvo keturi kariai, o dar trys buvo sužeisti, antradienį pranešė kariuomenė.

Pranešime nurodoma, kad Įlankos klanas išpuolius surengė keršydamas už savo lyderio Dairo Antonio Usugos, dar žinomo pravarde Otonielis, areštą praėjusį savaitgalį.

Pirmadienio vakarą Antiokijos departamente Kolumbijos šiaurės vakaruose per išpuolį panaudojant sprogmenis buvo užpulti du kariuomenės sunkvežimiai.

Šis išpuolis buvo „kerštas už ieškomiausio narkotikų kontrabandininko sučiupimą“, radijui „Blu“ sakė kariuomenės generolas Juvenalis Diazas.

Kariuomenės pareiškime teigiama, kad per antrą incidentą, įvykusį tame pačiame departamente, prie vieno iš jos padalinių „kabinėjosi“ Įlankos klano nariai. Vienas karys buvo sužeistas ir vėliau mirė, nors kariuomenė nepranešė, kada tai atsitiko.

Otonielis buvo suimtas šeštadienį tankiose džiunglėse Antiokijos departamente, Įlankos klano tvirtovėje, per operaciją, kurioje dalyvavo šimtai karių bei 18 sraigtasparnių.

Bogota šiuo metu siekia išduoti labiausiai ieškomą šalies narkotikų prekeivį JAV, kur 50-mečiui buvo pareikšti su narkotikais susiję kaltinimai.

J. Diazas sakė, kad naktį užpuolikai Turbo uostamiestyje po dviem pravažiuojančiomis karinėmis transporto priemonėmis detonavo sprogmenis, tada apšaudė juose buvusius asmenis. Per tą išpuolį žuvo trys kariai.

„Mes atmetame ir smerkiame bailų trijų kareivių nužudymą,.. kai jie vykdė sekimo darbus Turbo mieste, Antiokijoje“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė prezidentas Ivanas Duque.

„Kartojame, kad šie nusikaltėliai ir prekeiviai narkotikais, kurie puola mūsų saugumo pajėgas, bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir sulauks teisingumo“, – perspėjo jis.

J. Diazas sakė, kad kariškiai yra labai budrūs dėl galimų tolesnių Įlankos klano, kurio gretose, kaip teigia ekspertų grupė „Indepaz“, yra apie 1 600 kovotojų, atakų.

Kolumbijos vyriausybė kaltina Įlankos klaną, finansuojamą daugiausia iš prekybos narkotikais, neteisėtos kasybos ir turto prievartavimo, esant viena iš pagrindinių smurto visoje šalyje priežasčių nuo taikos pakto pasirašymo su Kolumbijos revoliucinių ginkluotųjų pajėgų (FARC) partizanais 2016-aisiais.

Kolumbija yra didžiausia kokaino gamintoja pasaulyje, o pagrindinė jos rinka yra Jungtinės Valstijos, nors jau pusę amžiaus stengiamasi užgniaužti šią prekybą narkotikais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt