Pasaulyje

2013.04.08 16:05

Dviem minutėms Izraelyje sustojo gyvenimas

Vilmantė Lokcikaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.04.08 16:05

Izraelyje gyvenimas sustojo dviem gedulo minutėms – taip pagerbti 6 mln. holokausto aukų.

Izraelyje gyvenimas sustojo dviem gedulo minutėms – taip pagerbti 6 mln. holokausto aukų.

Kaip ir kasmet Izraelyje pagerbti 6 mln. žydų, išžudytų per holokaustą Antrojo pasaulinio karo metais.

Gyvenimas visoje šalyje apmirė dviem minutėms – gaudžiant sirenoms žmonės metė darbus ir sustojo tylėdami.

Tarptautinė holokausto aukų atminimo diena visame pasaulyje minima sausio 27-ąją: tada sąjungininkai išvadavo Aušvico koncentracijos stovykloje kalėjusius asmenis. Izraelyje Holokausto atminimo diena sutampa su Varšuvos geto sukilimo pradžios data pagal hebrajų kalendorių. Šiemet minima sukilimo, kuris laikomas žydų pasipriešinimo naciams per Antrąjį pasaulinį karą simboliu, 70-ies metų sukaktis.

Visoje šalyje vyko atminimo ceremonijos, pagrindinė – prie holokausto muziejaus Jeruzalėje. Tai oficialus valstybės paminklas holokausto aukoms. Čia vainiką padėjo ir Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Johnas Kerry, kartu su Izraelio premjeru ir prezidentu.

J. Kerry Izraelyje lankosi praėjus dviem savaitėms po Baracko Obamos vizito šalyje. J. Kerry per savo 10-ies dienų vizitą Vidurio Rytuose, Europoje ir Azijoje susitiks su Izraelio ir Palestinos lyderiais tikėdamasis tarp šalių atnaujinti taikos derybas.

Populiariausi

Aliaksandras Lukašenka lankosi ligoninėje

Pasaulyje

2020.11.27 07:37

Naujausia informacija. Lukašenka pirmą kartą užsidėjo veido kaukę, bet ligoninėje ją čiupinėjo rankomis Brazilijos prezidentas sako, kad nesiskiepys nuo koronaviruso; atnaujinta 21.00

20
Aliaksandras Lukašenka

Pasaulyje

2020.11.27 16:04

Įvykiai Baltarusijoje. Lukašenka pareiškė, kad pasitrauks iš posto priėmus naują Konstituciją politologas: Lukašenka nėra žmogus, kuris laikosi žodžio; atnaujinta 16.31

10