Pasaulyje

2021.10.26 11:18

Rusija piktinasi, kad NATO ginsis ir branduoliniais ginklais: „nebandykite mūsų pajėgumų“

LRT.lt2021.10.26 11:18

Vokietijos gynybos ministrės Annegret Kramp-Karrenbauer praėjusią savaitę pabrėžė, kad NATO yra pasirengusi atgrasysi Rusiją net ir branduoliniais pajėgumais. Rusija dėl šių komentarų išsikvietė pasiaiškinti Vokietijos gynybos atašė, o dabar pareiškė besitikinti, kad Vokietijos lyderiai neklausys savo ministrės.

„Turime Rusijai labai aiškiai leisti suvokti, kad galų gale – o tai irgi yra atgrasymas – mes esame pasirengę naudoti tokias priemones atgrasymui, kad niekam nekiltų minčių pulti NATO sąjungininkus“, – taip apie galimybę dislokuoti branduolinius ginklus NATO šalyje kalbėjo A. Kramp-Karrenbauer. Vokietijos ministrė pabrėžė, kad Rusija vis dažniau „pažeidinėja Baltijos šalių oro erdvę bei vis dažniau (vykdo pažeidimus) Juodoje jūroje“.

„Ji pabrėžė, kad NATO turi būti pasirengusi panaudoti savo karines pajėgas prieš Rusiją. Tikimės, kad Vokietijos lyderiai protingi ir galės sulaikyti savo ministrę nuo prastų vilčių išbandyti mūsų karinių pajėgų patikimumą“, – išplatintame pranešime pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Tačiau Vokietijos Vyriausybė parėmė savo ministrės žodžius. Anot Vyriausybės atstovo Steffeno Seiberto, kol kai kurios šalys branduolinius ginklus suvokia kaip karinio konflikto priemones, „NATO branduolinis atgrasymas turi būti išlaikytas“. Vokietijoje yra dislokuoti JAV branduoliniai ginklai, tačiau tikslus jų skaičius ir vieta viešai nėra žinomi.

Praėjusią savaitę vyko NATO ministrų susitikimas, kuriame buvo priimta Rusijos sulaikymo strategija, apimanti ir branduolinį atgrasymą. M. Zacharova kritikavo NATO ir pareiškė, kad Aljanso pareiškimų retorika rodo, kad Vakarai grįžo prie Šaltojo karo laikų mąstymo.

„Neįmanoma kurti dialogo su tais, kurie pasirengę tik konfrontacijai“, – aiškino Rusijos atstovė. Rusija praėjusią savaitę paskelbė nutraukianti savo diplomatinę misiją prie NATO ir nurodė uždaryti Aljanso atstovybes Maskvoje. Kiek anksčiau Aljansas išsiuntė 8 rusų diplomatus, kurie dirbo misijoje prie NATO, nes jie po priedanga dirbo žvalgybinį darbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt