Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.30 15:10

Stebėtojai: Alepe sukilėlių paleistos raketos pražudė 38 civilius

ELTA 2016.10.30 15:10

Sekmadienį vakariniuose Alepo pakraščiuose tarp Sirijos režimo ir sukilėlių vyko nuožmūs susirėmimai. Pasak stebėtojų, per pastarąsias dvi dienas šioje miesto dalyje nuo opozicijos paleistų raketų žuvo 38 civiliai, praneša naujienų agentūra AFP.

Anot Sirijos žmogaus teisių stebėjimo biuro, tarp žuvusiųjų yra 14 vaikų. Organizacija taip pat praneša, kad per antivyriausybinių frakcijų vykdomą stiprų vakarinių rajonų bombardavimą nuo penktadienio ryto jau buvo sužeista per 250 civilių.

Šie veiksmai – dalis sukilėlių ir jų sąjungininkų džihadistų vykdomos puolamosios operacijos, kuria siekiama pralaužti tris mėnesius trunkančią rytų Alepo apsiaustį. Ją vykdo šalies vyriausybės pajėgos. Rytų Alepe vis dar gyvena per 250 tūkst. žmonių.

„Iš miesto viduje ir vakariniuose jo pakraščiuose esančių pozicijų sukilėlių kovotojai į vakarinius miesto rajonus paleido šimtus raketų ir artilerijos sviedinių“, – sakė Sirijos žmogaus teisių stebėjimo biuro įkūrėjas Rami Abdelas Rahmanas.

Jo teigimu, kovotojai mėgina pasistūmėti į rytus nuo Dahijė al Asado rajono, kurio didžiąją dalį užėmė pirmąją puolimo dieną, Hamdanijos link. Pastarąjį rajoną kontroliuoja Sirijos vyriausybė, ir jis ribojasi su opozicijos kontroliuojamais rytiniais miesto rajonais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi