Pasaulyje

2016.10.30 12:02

H. Clinton komanda smerkia FTB žingsnį paskelbti apie naują laiškų tyrimą

ELTA 2016.10.30 12:02

Hillary Clinton prezidento rinkimų kampanijos komanda pasmerkė JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) sprendimą informuoti JAV įstatymų leidėjus apie naujai pradėtą Demokratų partijos kandidatės į prezidentus elektroninių laiškų tyrimą, praneša BBC.

FTB vadovas Jamesas Comey apie šį žingsnį Kongresą informavo penktadienį, likus vos 11 dienų iki prezidento rinkimų.

H. Clinton savo rėmėjams sakė, kad toks žingsnis „neturi precedento“ ir „kelia didelį nerimą“.

Tačiau jos varžovas respublikonas Donaldas Trumpas FTB sprendimui negailėjo pagyrų.

JAV Kongresui išsiųstame laiške J. Comey teigė, kad FTB aptiko naujų elektroninių laiškų, kurie gali būti susiję su ankstesniu tyrimu dėl demokratų kandidatės į prezidentus naudojimosi asmeniniu serveriu jai dar būnant JAV valstybės sekretore.

J. Comey teisino tokį žingsnį teigdamas, kad informacijos nepaviešinimas gali būti suprastas klaidingai, atsižvelgiant į tai, kad FTB dar nenustatė šių laiškų svarbos.

Šeštadienį kalbėdama savo rėmėjams, H. Clinton sakė: „Tai ne tik keista – tai precedento neturintis atvejis. Ir jis kelia nerimą, nes rinkėjai nusipelno sužinoti išsamius faktus. Todėl kreipėmės į D. Komį, kad jis iš karto viską paaiškintų“.

H. Clinton teigė esanti tikra, kad šių laiškų tyrimas nepakeis liepą FTB padarytų pradinių išvadų: tuomet FTB ją kritikavo, tačiau panaikino visus kaltinimus atlikus bet kokius neteisėtus veiksmus.