Pasaulyje

2021.10.26 07:50

JT Saugumo Taryba renkasi į skubų posėdį dėl Sudano

ELTA2021.10.26 07:50

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba antradienį renkasi į skubų uždarą posėdį dėl krizės Sudane, kur buvo nuversta civilinė vyriausybė, naujienų agentūrai AFP sakė diplomatai.

Posėdžio paprašė Jungtinė Karalystė (JK), Estija, Prancūzija, Airija, Norvegija ir JAV, pirmadienį teigė diplomatai.

Per virtualią spaudos konferenciją iš Chartumo su žurnalistais Niujorke JT pasiuntinys Sudanui Volkeris Perthesas nurodė informuosiąs antradienio Saugumo Tarybos posėdžio dalyvius apie įvykius šalyje.

Jis taip pat paragino 15 Saugumo Tarybos narių pademonstruoti vienybę ir pabrėžė, kad veikėjai Sudane dvejus metus rimtai atsižvelgė į jų skelbtus pareiškimus.

Tarybos narės svarsto paprašyti JT priimti bendrą pareiškimą, nurodė diplomatai.

Sudano vyriausiojo generolo sprendimas paskelbti nepaprastąją padėtį ir paleisti vyriausybę sulaukė greito tarptautinio smerkimo. JT pareikalavo „nedelsiant paleisti“ sulaikytą šalies premjerą, o JAV įšaldė pagalbą šaliai ir pareikalavo atkurti civilinę vyriausybę.

Generolo Abdelo Fattah al-Burhano televizijos transliuotas pranešimas paskelbtas, kai šalies ginkluotosios pajėgos sulaikė vyriausybės, vadovavusios demokratiniams pokyčiams po 2019 m. balandį įvykusio autokratinio prezidento Omaro al Bashiro nušalinimo, narius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt