Pasaulyje

2021.10.26 07:29

Erdoganas pareiškė – 10 ambasadorių pamoką išmoko, Turkija jų neišsiųs

atnaujinta 07.49
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2021.10.26 07:29

Turkijos prezidentas atšaukė ketinimus iš šalies išsiųsti dešimties – tarp jų ir NATO – valstybių ambasadorius.

Pareigūnams kiek anksčiau patvirtinus, kad šie laikysis Jungtinių Tautų konvencijos dėl diplomatų nesikišimo į šalies vidaus reikalus, Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad ambasadoriai išmoko pamoką ir ateityje „elgsis atsargiau“.

Naujasis Vakarų pareiškimas „rodo, kad jie žengė žingsnį atgal nuo mūsų šalies šmeižimo“, – pabrėžė R. T. Erdoganas.

R. T. Erdoganas susitiko su savo koalicijos partneriais iš ultranacionalistinės partijos, o paskui pirmininkavo kelias valandas trukusiam Vyriausybės posėdžiui. Pranešama, kad ministrai perspėjo prezidentą apie pavojus ekonomikai, jei būtų eskaluojama įtampa su Ankaros vienais glaudžiausių sąjungininkų ir prekybos parterių.

Liros kursas dolerio atžvilgiu pakilo iš istorinių žemumų, paaiškėjus, kad išvengta rimčiausios Turkijos ir Vakarų diplomatinės krizės per jau 19 metų trunkantį R. T. Erdogano valdymą.

Praėjusią savaitę diplomatai pasirašė bendrą laišką, kuriuo išreiškė palaikymą kalinamam turkų pilietinės visuomenės aktyvistui Osmanui Kavarui.

Stebėtojų teigimu, ambasadorių išsiuntimas būtų iššaukęs beprecedentę diplomatinę krizę. Tuo metu Jungtinės Valstijos sako, kad nesutarimus su Ankara yra pasirengusios spręsti dialogu.

„Ir toliau remsime teisės viršenybę bei žmogaus teises. Bideno administracija pasiryžusi bendradarbiauti su Turkija, siekiant bendrų prioritetų. Kaip ir bet kurios kitos NATO šalies atžvilgiu, toliau imsimės dialogo, kad spręstume bet kokius kylančius nesutarimus. Manome, kad geriausias kelias į priekį – bendradarbiauti abiem pusėm svarbiais klausimais“, – nurodo JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price`as.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt