Pasaulyje

2021.10.26 07:09

JAV griežtai pasmerkė karinį perversmą Sudane

BNS2021.10.26 07:09

Jungtinės Valstijos griežtai smerkia Sudano kariškių įvykdytą valdžios užgrobimą ir ragina nedelsiant grįžti prie civilio valdymo bei paleisti sulaikytą premjerą, pirmadienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

„Jungtinės Valstijos griežtai smerkia Sudano karinių pajėgų veiksmus“, – sakoma A. Blinkeno pranešime. Diplomatijos vadovas taip pat pareiškė esąs smarkiai susirūpinęs dėl pranešimų, kad saugumo pajėgos naudojo prieš protestuotojus kovinius šaudmenis.

„Tvirtai atmetame civilių vadovaujamos vyriausybės ir su ja susijusių institucijų paleidimą, taip pat raginame jas nedelsiant atkurti“, – rašo A. Blinkenas.

Sudano kariuomenė sulaikė civilius lyderius, turėjusius vadovauti šalies perėjimui prie visiškai civilio valdymo po 2019 metų balandį įvykusio perversmo, kai iš valdžios buvo pašalintas prezidentas autokratas Omaras al Bashiras.

Vėliau pagrindinis šalies generolas paskelbė nepaprastąją padėtį, paleido vyriausybę ir parlamentą. Šiuos veiksmus nedelsdamos pasmerkė Jungtinės Valstijos ir sustabdė pagalbos teikimą Sudanui.

Jungtinės Tautos irgi pareikalavo, kad Sudano ministras pirmininkas būtų „nedelsiant paleistas“. Diplomatai Niujorke naujienų agentūrai sakė, kad JT Saugumo Taryba antradienį turėtų susirinkti aptarti šios krizės.

Sudano sostinėje Chartume minios demonstrantų protestavo prieš perversmą. Kilus susirėmimų su kariškiais žuvo mažiausiai trys protestuotojai, dar apie 80 žmonių buvo sužeisti, nurodė Sudano gydytojų centrinis komitetas, nepriklausoma medikų profesinė sąjunga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt