Pasaulyje

2016.10.30 11:56

Italiją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas

BNS2016.10.30 11:56

Italijos vidurio ir pietų regioną sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, kurio stiprumas pirminiais duomenimis galėjo siekti 7,1 balo. Tai įvyko po savaitę nerimusių virpesių, vertusių tūkstančius žmonių laikytis toliau nuo savo namų.

Europos Viduržemio jūros regiono seismologijos centras nurodė, kad 7 val. 40 min. vietos (8 val. 40 min; Lietuvos) laiku pasireiškusių 6,6 ar 6,5 balo stiprumo smūgių epicentras buvo už 132 km į šiaurės rytus nuo Romos ir 67 km į rytus nuo Perudžos.

JAV geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad požeminių smūgių stiprumas buvo 6,6 balo. Jų židinys buvo už 6 km šiauriau Norsijos. Prieš keturias dienas vidurio Italiją sukrėtė 5,5 ir 6,1 balo smūgiai.

Žemės drebėjimas buvo jaučiamas regione nuo Romos iki Venecijos.

Rugpjūčio 24 dieną per galingą žemės drebėjimą šiame seismiškai aktyviame regione žuvo beveik 300 žmonių.

Drebant žemei, ėmė loti šunys žmonių daugiausia paliktuose Norsijos, Viso, Kastelsantandželo miesteliuose; jų gyventojai miega automobiliuose arba pasitraukė į pajūrį.

„Viskas griuvo. Matau dulkių stulpus, kokia nelaimė, nelaimė“, – skundėsi gražaus kalnų miestelio Usitos meras Marco Rinaldi. Šis miestelis smarkiai nukentėjo ir per ankstesnį žemės drebėjimą.

„Miegojau savo automobilyje, mačiau kaip kilo pragaras“, – sakė jis žurnalistams.

Italijos civilinės saugos departamentas pranešė, kad „tikrinami visi miestai, kurie yra šio ryto žemės drebėjimo zonoje, kokių pridaryta nuostolių žmonėms ir pastatams“.

Per Italijos televiziją „Sky News 24“ parodyti klūpantys vienuoliai, tyliai besimeldžiantys priešais lauke stovinčią šv. Benedikto statulą, greta stovi išsigandę miestiečiai.

Pranešta, kad šv. Bendikto bazilika sugriuvo per žemės drebėjimą sekmadienį.

Apie nukentėjusius lietuvius informacijos neturi

Lietuvos ambasada Italijoje šiuo metu neturi duomenų, kad šio įvykio metu būtų nukentėję Lietuvos Respublikos piliečiai, pranešime spaudai rašo Užsienio reikalų ministerija. Ambasada palaiko ryšį su kompetentingomis Italijos institucijomis.

Lietuvos piliečiai nelaimės atveju raginami kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją dėl konsulinės pagalbos. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt