Pasaulyje

2021.10.25 23:20

Buvęs Saudo Arabijos žvalgybininkas kaltina šalies kronprincą siekiant su juo susidoroti – sako esąs „sąrašo viršuje“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.25 23:20

Buvęs aukštas Saudo Arabijos žvalgybos pareigūnas apkaltino šalies kronprincą siekiant su juo susidoroti. 

Interviu CBS Saadas al-Jabri teigia, kad Mohammedas bin Salmanas tarnyboms įsakė jį surasti ir nužudyti. Dar 2020-siais buvęs žvalgybininkas Jungtinėse Valstijose dėl to pateikė ieškinį. Į teismą kreiptasi, kai Turkijoje, Saudo Arabijos konsulate, nužudytas kitas princo kritikas, „Washington Post“ žurnalistas Jamalas Khashoggi. Pasak buvusio žvalgybininko, princas sunerimęs dėl jo turimos slaptos informacijos.

Saadas al-Jabri buvo dešinioji tuomečio sosto įpėdinio ir didžiausio M. bin Salmano konkurento ranka, tarpininkavo tarp Saudo Arabijos ir Jungtinių Valstijų. Tačiau po sosto įpėdinio žūties buvęs žvalgybininkas pabėgo iš šalies ir šiuo metu slapstosi Kanadoje.

„Gavau įspėjimą iš savo artimo draugo žvalgyboje, kad laikyčiausi atokiau nuo bet kokios Saudo Arabijos misijos Kanadoje, kad neičiau į konsulatą, ambasadą. Paklausiau kodėl? Man atsakė – jie jį nužudė, sukapojo. Tu esi sąrašo viršuje. Manau, jis bijo mano turimos informacijos. Jis yra sakęs, kad nori pasikėsinti į Jordanijos karalių, sakė, kad galiu gauti nuodų iš Rusijos, kad užteks tik jam paspausti ranką ir jo nebebus. Nežinau, ar jis tik gyrėsi, bet mes tai priėmėme rimtai. Žinau, kur šio pokalbio įrašas, žinau, kad yra dvi kopijos“, – teigė buvęs Saudo Arabijos žvalgybininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt