Pasaulyje

2021.10.25 22:52

Virusas nesitraukia: nesiskiepijančių rumunų ligoninės – tragiškoje padėtyje, rusai skelbia visuotinę nedarbo savaitę

Indrė Urbaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.25 22:52

Pandemija pasibaigs, kai pasaulis tai nuspręs, teigia Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas. Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas tikina, šiuo metu turimi visi virusui stabdyti reikalingi įrankiai, tačiau jie pasaulyje padalyti netolygiai. Kai kuriose Europos valstybėse vėl grįžtama prie ankstesnių ribojimų – Čekijoje bei Rumunijoje gyventojai viešumoje vėl privalo dėvėti kaukes. Dėl naujų atvejų planuotą maratoną atidėjo Kinija.

Lovos tiesiog ligoninės koridoriuje – su tokia situacija susiduria Rumunijos ligoninės. Čia koronavirusu užsikrėtę pacientai palatose jau nebetelpa.

Per paskutinę parą į šalies ligonines paguldyta beveik 2000 COVID-19 sergančių pacientų, nuo viruso mirė beveik 400 žmonių.

„Daugelio ligonių, atvežamų iš namų, kraujyje – mažas deguonies kiekis, jie turi kvėpavimo nepakankamumo požymių. Tačiau jiems sunku rasti vietos. Į ligoninę paguldoma dvigubai daugiau žmonių, nei išrašoma“, – teigia gydytoja Ramona Nedelcu.

Rumunijoje skiepijimosi rodikliai – vieni prasčiausių Europoje, čia abi vakcinos dozes gavo mažiau nei trečdalis gyventojų.

„Nepasiskiepijau. Suklydau. Įtaką padarė žiniasklaida ir aplinkiniai žmonės. Jie sakė, kad nereikia, bet tai buvo mano klaida“, – sako pacientas Andrei.

Tačiau bijodami tokių liudijimų bei įvedamų naujų ribojimų, žmonės skiepijasi sparčiau. Penktadienį šalyje pirmąją dozę gavo daugiau nei 86 tūkstančiai gyventojų, tai – šalies rekordas.

Nuo spalio 25-osios įvedami ir ribojimai – viešose vietose privalomos kaukės, draudžiami didelio masto renginiai. Ribojamas ir parduotuvių darbas, kai kuriose reikės galimybių paso, o nepasiskiepijusiems galios komendanto valanda.

Tuo metu kaimyninėje Estijoje stabdomos planinės operacijos, o ligoninėse prioritetas teikiamas skubiai pagalbai. Šalies sveikatos pareigūnai teigia, kad lovos gydymo įstaigose pildosi greičiau, nei tikėtasi, prognozuojama, kad po savaitės naujų užsikrėtimų skaičiai perkops du tūkstančius.

Nuo pirmadienio apribojamos galimybės patekti į tam tikras erdves, tarp jų ir viešas saunas, sporto klubus ar teatrus. Pramogauti galės tik pasiskiepiję ar persirgę gyventojai, nebegalios testo rezultatai.

Skaičiai vis auga ir Rusijoje, kuri ne pirmą savaitę skelbia apie naujus rekordus. Tai daro ir šiandien. Nuo kitos savaitės skelbiama visuotinė nedarbo savaitė. Dalis šalies regionų tokia galimybe pasinaudojo jau dabar, kiti skelbia darbą iš namų.

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę paskelbė ir kitus ribojimus – didinamos testavimo apimtys, privaloma dėvėti kaukes, gyventojai raginami skiepytis, o to nepadarę vyresni nei 60-ies metų asmenys nuo šios dienos privalo keturis mėnesius likti namuose. Uždaromi ir prekybos centrai, kitos nebūtinųjų prekių parduotuvės.

„Mes tam ruošiamės, bet neskubame apsipirkti. Tikiuosi, kad tai labiau primins atostogas. Viskas greitai pasibaigs ir žmonės pasiskiepys. Aš tai padariau ir visiems rekomenduoju“, – sako Maskvos gyventoja Margarita.

„Į karantino ribojimus žiūriu skeptiškai. Pirmiausia todėl, kad tai neigiamai paveiks verslus. Dirbantys žmonės privalės likti namuose, mažiau uždirbs. Aš sportininkas ir dabar uždaromi sporto klubai. Žmogui, kuris gyvena sportu, tai labai blogai“, – sako kitas šalies sostinės gyventojas Viktoras.

Kad daugėja užsikrėtusiųjų, skelbia ir Kinija. Protrūkį fiksuojant prie Mongolijos esančioje apygardoje, dešimtims tūkstančių žmonių nurodyta likti namuose, pradedama visuotinai testuoti bei skiepyti, sekti kontaktus, riboti įvažiavimą į regioną. Šis regionas atsakingas už trečdalį iš 150-ies Kinijoje nuo praėjusios savaitės nustatytų užsikrėtimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt