Pasaulyje

2021.10.25 17:42

Susitikęs su popiežiumi, Vokietijos prezidentas kritikavo ES požiūrį į pabėgėlius

ELTA2021.10.25 17:42

Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris per oficialų vizitą Vatikane kritikavo Europos Sąjungos pabėgėlių politiką.

Pirmadienį po privačios audiencijos pas popiežių Pranciškų Vokietijos valstybės vadovas sakė, kad labai apgailestauja, jog ES dar neatrado bendros pozicijos, kaip elgtis su pabėgėliais. „Dabar matome to nekoordinuoto požiūrio Europos Sąjungoje pasekmes“, – sakė jis.

F. W. Steinmeieris sakė, kad popiežius jo paklausė, kaip dabartinis migrantų iš Artimųjų Rytų, atvykstančių per Baltarusiją, antplūdis paveikė Vokietiją. Jis ir popiežius sutarė, kad Baltarusijos vadovybės elgesys neturi būti toleruojamas, pridūrė jis.

Anksčiau popiežius Pranciškus priėmė F. W. Steinmejerį ir jo žmoną Elke Buedenbender privačiai audiencijai Apaštališkuosiuose rūmuose. Ji truko kiek mažiau nei valandą. Po to prezidentas kalbėjosi su kardinolu valstybės sekretoriumi Pietro Parolinu.

Vėliau pirmadienį F. W. Steinmeieris turėtų apsilankyti Suvereniojo Maltos ordino būstinėje Romoje. Ten jis, be kita ko, turėtų dalyvauti diskusijoje, kaip politikai ir humanitarinės organizacijos galėtų veiksmingiau bendradarbiauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt