Pasaulyje

2021.10.25 17:36

ES vadovai atsisveikino su Merkel – paskutinėje EVT įteikė ypatingą statulėlę

Tadas Paškevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.25 17:36

Penktadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel buvo ypatingai pasitikta Europos Vadovų taryboje: aplodismentai stovint ir įteikta olandų-prancūzų menininko kurta statulėlė. Ši dovana: meninė tarybos pastato Briuselyje interpretacija.

Angela Merkel žingsnuoja į Europos vadovų tarybos susitikimą. Jis jai jau 117-as. Bet kartu ir paskutinis. A. Merkel dienoms Vokietijos kanclerio poste nenumaldomai artėjant į pabaigą, penktadienį Europos lyderiai negailėjo jai pagyrų.

Žinios. Naujausia apklausa: geriausiai vertinamos konservatorių ir „valstiečių“ frakcijos, socialdemokratams – prasta žinia

„Per tuos 16 metų ji paliko žymę Europoje, padėdavo mūsų 27-ukui priimti teisingus sprendimus“, – teigė Belgijos premjeras Alexanderis De Croo.

„Ponia Merkel buvo tikra „kompromisų mašina“. Dažnai, kai reikalai įstrigdavo, pasirodydavo Angela ir kažką pasiūlydavo. Net kai visiškai nesutardavome, ji rasdavo, kas mus vienija“ – sakė Liuksemburgo premjeras Xavieras Bettelis.

„Ji buvo didi politikė. Tikiuosi, viena ar kita forma ji liks politikoje“, – komentavo prezidentas Gitanas Nausėda.

Bendrijos šalių vadovai A. Merkel pasitiko stovėdami ir ovacijomis bei padovanojo atminimo statulėlę.

Tačiau ši akimirka buvo įsimintiniausia žmogui, net nedalyvavusiam įteikime.

„Visą dieną vis perkraudavau Tarybos svetainę ir laukiau nuotraukų. Buvo keista, matyti statulėlę kitų rankose, nors visai neseniai ją laikiau pats. Tai buvo ypatinga“, – sakė kūrinio autorius Maximas Duterre.

Anot yderlanduose dirbančio kūrinio autoriaus Maksimo, statulėlė – Vadovų tarybos pastato Briuselyje impresija.

„Buvau paprašytas meniškai pavaizduoti patį pastatą. Kūrinio viduryje – žibintas – tai pats ryškiausias objektas pastate. O statulėlės išorė vaizduoja pastato fasadą“, – teigė M. Duterre.

Tiesa, kūrybinga tarybos pastato interpretacija sulaukė ir pajuokų.

Kai kam ji priminė Saurono akį iš „Žiedų valdovo“, kiti ją praminė „kosminiu kiaušiniu“, o tretiems kūrinys pasirodė panašus „Pokemonų“ kapsulę.

Pats Maximas pašaipų nesureikšmina ir pripažįsta: jos išties juokingos bei nekeičia fakto – būtent jo darbas tapo dovana vienai ryškiausių pastarojo meto žemyno politikių.

Ši galimybė Maximui nukrito išties netikėtai: jo darbus internete pastebėjo Bendrijos institucijose dirbanti buvusio klasės draugo mama.

„Kai buvau mažas, gyvenau Briuselyje ir ten ėjau į darželį. Kažkurio iš mano klasės mokinio mama pamatė mano darbus „Instagram“. Jie jau kurį laiko ieškojo menininko, todėl nusprendė mane rekomenduoti Tarybai. Kaip ir kiti kandidatai pateikiau įvairių pasiūlymų ir galiausiai buvo pasirinktas mano dizainas“ – sakė M. Duterre.

Šis įvertinimas Maximui – ne pirmas. Pernai „Instagram“ jis pasidalino savo baldų dizainu, kuris sulaukė net milijardieriaus Elono Musko dėmesio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt