Pasaulyje

2021.10.25 17:00

„Reporteriai be sienų“ smerkia vis naujus susidorojimus su žiniasklaida Baltarusijoje

ELTA2021.10.25 17:00

Nevyriausybinė organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) pasmerkė neteisėto Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos autoritarinės vyriausybės naujausią susidorojimą su žurnalistais.

Savaitraščio „Novyj Čas“ redakcijoje ir dviejų jo darbuotojų namuose praėjusį trečiadienį buvo surengta krata, pirmadienį Berlyne paskelbė organizacija.

„Šiandien Baltarusijoje niekas, kas bent per centimetrą nukrypsta nuo režimo nustatyto kurso, nėra saugus“, – sakė RSF direktorius Christianas Mihras, apibūdindamas A. Lukašenką kaip vieną didžiausių spaudos laisvės priešų visame pasaulyje ir žmogų, kurio taikiniu tampa ne tik žurnalistai, bet ir jų šeimos.

A. Lukašenka susidoroja su kitaminčiais ir naikina spaudos laisvę nuo tada, kai praėjusiais metais po suklastotų prezidento rinkimų, kuriuos jis neva triuškinamai laimėjo, prasidėjo masiniai protestai prieš jo valdymą.

RSF duomenimis, šiuo metu kalėjimuose yra 29 žiniasklaidos atstovai, o per pastaruosius 14 mėnesių įvairiu metu buvo sulaikyta apie 500 žmonių. Daug žurnalistų, bijodami persekiojimo, pabėgo į užsienį ir dabar dirba iš ten.

Daugiau nei 100 „Telegram“ kanalų A. Lukašenkos režimas priskyrė prie ekstremistinių, taip bandydamas įbauginti jų naudotojus. Ši programėlė yra populiariausia A. Lukašenkos kritikų bendravimo priemonė.

„Tarptautinė bendruomenė turi panaudoti visas priemones, kad šie nusikaltimai prie pat ES neliktų nenubausti, – sakė Ch. Mihras. – Šis diktatorius ir visi kiti atsakingi asmenys turi sulaukti teisingumo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt