Pasaulyje

2021.10.25 22:00

Mėnesį latvius terorizuojančių meškų likimas – daugiau šansų nepalieka, gali būti nušautos

LRT.lt2021.10.25 22:00

Šiaurės Latvijos gyventojus jau kelias savaites kankinanti meškų pora nesitraukia nuo gyvenviečių, nepaisant jau dviejų bandymų jas išgąsdinti ir nuvyti. Trečiasis šansas joms nebus suteiktas, todėl yra galimybė, kad meškos bus nušautos, praneša Latvijos visuomeninis transliuotojas LSM.

„Negalime atmesti galimybės, kad meškos jau nebeišlįs iš miško, bet trečias šansas jiems nebus suteiktas. Prašau visuomenės supratimo, nes tai kelia grėsmę žmonėms. Lokys turi būti miške, o ne prie žmonių“ – komentavo Latvijos gamtos apsaugos agentūros atstovas Rolands Auziņš.

Agentūra svarstė sugauti lokius, tačiau esą dabar niekam Latvijoje ar Europoje nereikia dviejų nelaisvėje laikomų lokių. „Jei lokiai laikomi nelaisvėje, jie ilgai negyvena“, – sakė R. Auzinš.

Manoma, kad meškų pora į Latviją atkeliavo iš Estijos. Rudenį meškos buvo užfiksuotos vienoje sodyboje, kur valgė slyvas, išvertė lauko tualetą ir nekreipė dėmesio į bandymus jas nuvyti. Vėliau meškos atėjo į kitą kaimą, kur ėdė medų iš bičių avilių. Bandymai jas vaikyti garsą ir šviesą skleidžiančia amunicija, petardomis ir guminėmis kulkomis nebuvo sėkmingi.

Todėl Latvijos pareigūnai planavo meškas apsvaiginti pašaudami jas raminančių preparatų užtaisais, o tada nugabenti ir paleisti miške.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt