Pasaulyje

2016.10.29 13:39

Išardžius Kalė stovyklą, dalis migrantų persikėlė į Paryžiaus gatves

ELTA2016.10.29 13:39

Migrantų skaičius Paryžiaus gatvėse išaugo bent trečdaliu po to, kai savaitės pradžioje buvo išardytos Kalė „Džiunglės“ – nelegali migrantų stovykla prie Lamanšo sąsiaurio, praneša „Reuters“.

Šiaurės rytinėje Paryžiaus dalyje iškilo šimtai palapinių, jose gyvena daugiausiai afrikiečiai migrantai, kurie prisistato atvykėliais iš Sudano. Ant žemės jie pasikloja kartoną, taip bandydami apsisaugoti nuo šalčio.

Paryžiaus mero pavaduotoja Colombe Brossel „Reuters“ sakė, kad, nors migrantai Paryžiuje nėra naujas reiškinys, jų skaičius šią savaitę pastebimai išaugo.

„Nuo savaitės pradžios matome didelį pagausėjimą. Vakar naktį mūsų komandos suskaičiavo 40–50 naujų palapinių“, – sakė C. Brossel.

Anot jos, dabar palapinių skaičius siekia 700–750. Tai reiškia, kad šioje vietoje nakvoja nebe 1 500, o 2 000–2 500 migrantų.

Šią savaitę likviduotoje daugelį metų veikusioje nelegalioje stovykloje Kalė mieste, iš kur migrantai bandydavo pasiekti Didžiąją Britaniją, gyveno apie 6 000 žmonių. Kai kurie jų buvo perkelti į prieglaudas, išsidėsčiusias įvairiose Prancūzijos vietose.

Ama, 24 metų pabėgėlė iš Sudano, kuri yra 6 mėnesį nėščia, sakė iš Kalė persikėlusi į Paryžių prieš kelis mėnesius. Jai nepasisekė pasiekti Didžiosios Britanijos, o dėl nėštumo ji neištvėrė sąlygų nelegalioje stovykloje.

Paryžiuje planuojama atidaryti du centrus migrantams, bet jie iš viso talpintų mažiau nei tūkstantį lovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt