Pasaulyje

2021.10.25 13:30

Lenkija skelbia, kad migrantai šturmavo tvorą, jiems padėjo ir Baltarusijos pareigūnai

atnaujinta 15.33
LRT.lt, ELTA2021.10.25 13:30

Lenkijos valstybės sienos apsaugos tarnyba skelbia, kad pirmadienio naktį 60–70 migrantų grupė bando sugadinti Lenkijos-Baltarusijos pasienyje pastatytą užtvarą ir pro ją prasiveržti. Migrantams esą padėjo ir Baltarusijos pareigūnai.

Lenkijos tarnyba paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti koncertiną su pagaliu bandantys sulaužyti migrantai, priešais juos stovi gausios Lenkijos kariuomenės pajėgos. 2 Lenkijos kariai buvo sužeisti.

Lenkijos tarnybos taip pat pastebėjo, kaip Baltarusijos pasieniečiai netoliese karpė koncertiną.

Europos Sąjunga (ES) kaltina Baltarusijos režimą neteisėtu migrantų gabenimu iš Artimųjų Rytų ir Afrikos ir Baltarusiją ir jų stūmimu per sieną į Vakarus. Šiemet neteisėtai Lietuvos-Baltarusijos sieną kirto virš 4 tūkst. migrantų, apie 6 tūkst. migrantų per Lenkiją pasiekė Vokietiją. Lenkija pasienyje yra paskelbusi nepaprastąją padėtį.

Lenkija, Lietuva ir Latvija pasienyje su Baltarusija stato fizinį barjerą, kuriuo tikisi užkirsti kelią neteisėtiems sienos kirtimams.

Lenkija didins karių skaičių Baltarusijos pasienyje

Lenkija ketina iki 10 000 padidinti savo karių skaičių pasienyje su Baltarusija. To priežastis – išaugęs neteisėtai sieną kertančių migrantų skaičius. Ateityje pasienio apsaugai bus pasitelkta dar 2 500 kareivių, pirmadienį tviteryje rašė gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas.

Lenkijos Vyriausybė kaltina Baltarusijos diktatorių Aliaksandrą Lukašenką žmones iš krizių regionų organizuotai gabenant prie ES išorės sienos. A. Lukašenka gegužės pabaigoje paskelbė, kad Minskas nebetrukdys migrantams keliauti toliau į ES. Manoma, kad tai reakcija į sugriežtintas Vakarų sankcijas.

Lenkija palei sieną su Baltarusija įrengė spygliuoto vielos užtvarą. Planuojama statyti nuolatinę tvorą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt