Pasaulyje

2016.10.29 10:11

H. Clinton mano, kad naujas FTA tyrimas įrodys jos nekaltumą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.10.29 10:11

JAV Demokratų partijos kandidatė į prezidentus Hillary Clinton įsitikinusi, kad Federalinės tyrimų agentūros (FTA) sprendimas atnaujinti tyrimą dėl privataus jos elektroninio pašto serverio, radus naujų laiškų, patvirtins jos nekaltumą. 

H. Clinton priminė, kad iki prezidento rinkimų likus 11 dienų, pareigūnai nedelsdami tai turi ištirti ir paaiškinti Amerikos žmonėms.

Federalinei tyrimų agentūrai tiriant buvusio Kongreso nario ir H. Clinton artimos padėjėjos Humos Abedin buvusio vyro Antony Weinerio bylą dėl seksualinio pobūdžio žinučių nepilnametei, rastas šūsnis naujų H. Clinton elektroninių laiškų.

Paaiškėjus šiai informacijai, Federalinės tyrimų agentūros direktorius išsiuntė laišką Kongresui, kuriame teigiama, jog šie laiškai rasti tiriant su H. Clinton nesusijusią bylą, tačiau jie gali turėti reikšmės ir H. Clinton tyrimui.

Dabar Federalinė tyrimų agentūra imasi veiksmų nustatyti, ar šiuose laiškuose yra klasifikuotos informacijos, ir ar tai gali reikšti, jog H. Clinton byla gali būti vėl atnaujinta.

Kol kas neaišku, kiek laiko užtruks šis tyrimas, ir ar rasta informacija gali paveikti H. Clinton šansus užsitikrinti prezidento postą.

H. Clinton varžovas Donaldas Trumpas tikisi, jog šis į viršų iškilęs skandalas bus reikšmingas atkaklioje dvikovoje dėl Jungtinių Valstijų prezidento posto.