Pasaulyje

2021.10.25 11:27

Lenkija vėl bando siųsti Baltarusijai humanitarinę pagalbą, bet vilkikai įstrigę pasienyje

LRT.lt2021.10.25 11:27

Lenkija siunčia Baltarusijos režimui humanitarinės pagalbos siuntą, kuri skirta šalyje esantiems migrantams iš Artimųjų Rytų ir Afrikos. Tačiau kol kas režimas nesuteikė leidimo vilkikams patekti į šalį ir jie yra įstrigę Bobrovnikų pasienio punkte.

Siuntą sudaro antklodės, lovos, palapinės, šildymo inventorius, asmeninės apsaugos priemonės.

„Kaip nuspėjome, transportas laukia pasienyje Bobrovnikuose. Laukiame Baltarusijos pusės sprendimo. Vakarų buvo išsiųsta diplomatinė nota, laukiame reakcijos“, – naujienų tarnybai PAP sekmadienį sakė Lenkijos Vyriausybės strateginių rezervų agentūros vadovas Michałas Kuczmierowskis.

Pagalbą teikti pasiūlė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, kuris paragino paragino Baltarusiją priimti vilkikus.

Anot M. Kuczmierowskio, Lenkija yra pasirengusi siųsti ir maisto bei medikamentų: „Toks transportas yra rengiamas, bet maisto ir medikamentų siuntimui reikia Baltarusijos pusės duomenų, ko jiems trūksta.“

Anot pareigūno, Lenkija jau 2 kartus bandė siųsti humanitarinę pagalbą Baltarusijai, bet nesulaukė jokio režimo atsakymo.

Lenkija nusprendė statyti barjerą pasienyje su Baltarusija, nes kaltina režimą nelegaliu migrantų gabenimu iš Artimųjų Rytų ir Afrikos ir jų stūmimu per sieną į Vakarų valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt