Pasaulyje

2016.10.29 10:50

Islandai renka parlamentą, į kurį pretenduoja ir Piratų partija

Islandijoje šeštadienį renkamas parlamentas. Anksčiau šiais metais šalį sukrėtus vadinamajam „Panamos dokumentų“ skandalui, balsavimas rengiamas pusmečiu anksčiau nei įprasta.

Būsimos vyriausybės dėlionę šiemet prognozuoti ypač sunku. Anot apklausų, daugiausia balsų – apie ketvirtį – gaus centro dešinės Nepriklausomybės partija. Antroje vietoje – populistine laikoma Piratų partija.

Valdančiąją koaliciją galėtų sudaryti valdančioji Nepriklausomybės ir Progresyvioji partijos, įtraukiant trečią partnerį. Tačiau padėtis čia ir komplikuojasi, mat Piratų partija, „žalieji“ ir tik šiemet sukurta „Vidreisn partija“ pareiškė, jog su dešiniaisiais į koaliciją tikrai neis.

Kairiosios Islandijos partijos šią savaitę aptarė galimą koalicijos formavimą, tačiau, pagal dabar turimus duomenis, jos neperžengtų koalicijos formavimui būtinos penkiasdešimties procentų ribos.

Didžioji dalis visuomenės teigia dėl savo balso jau esantys apsisprendę, tačiau tuo pat metu pripažįsta, jog tokia „koalicinių dėlionių“ atmosfera sukelia netikrumo ir neapibrėžtumo jausmą.