Pasaulyje

2021.10.25 10:57

Lukašenka po 2 savaičių atšaukia kaukių reikalavimą – medikai vadina „beprotybe“

LRT.lt2021.10.25 10:57

Baltarusijos režimas atšaukė reikalavimą dėvėti veido kaukes susibūrimų vietose, praėjus vos 2 savaitėms kai tokia taisyklė buvo įvesta. Griežtų priemonių režimas ėmėsi dėl rekordiškai didelio naujų COVID-19 atvejų skaičiaus, nors stebėtojai mano, kad tikrasis infekcijos paplitimo mastas šalyje gali būti dar didesnis.

Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad kaukių dėvėjimas ir kitos COVID-19 plitimą suvaldyti skirtos priemonės yra nereikalingos, rašo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

COVID-19 sergančius pacientus gydantys medikai buvo šokiruoti. Oficialiai spalio 21 d. Baltarusijoje buvo fiksuoti 2 097 nauji užsikrėtimai koronavirusu – tai didžiausias naujų atvejų skaičius fiksuotas šalyje – nors tikrasis infekcijos paplitimo mastas gali būti dar didesnis.

Vienas žymiausių Baltarusijos infektologų dr. Mikita Salavejus griežtai kritikavo režimo sprendimą, vadindamas jį „beprotišku“.

„Klinikas ir ligonines visoje šalyje užplūdo COVID-19 pacientai, trūksta deguonies ir medikamentų“, – medikas rašė feisbuke.

A. Lukašenka susirūpinimą dėl koronaviruso pandemijos pradžoje vadino „psichoze“, siūlė gydytis darbu laukuose ir degtine.

Praėjusią savaitę jis lankėsi COVID-19 skyriuje vienoje iš Baltarusijos ligoninių, susitikdamas su pacientais buvo užfiksuotas netaisyklingai dėvintis veido kaukę, kuri nedengė nosies. A. Lukašenka teigia persirgęs COVID-19 ir pareiškė, kad skiepysis nebent Baltarusijoje sukurta vakcina nuo infekcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt