Pasaulyje

2016.10.29 09:06

JAV užsiliepsnojo pakilti bandęs lėktuvas

DELFI.lt2016.10.29 09:06

Penktadienio popietę Čikagos tarptautiniame O`Hare oro uoste užsiliepsnojo pakilti bandęs „American Airlines“ oro linijų „Boeing 767“ lėktuvas. Spėjama, kad incidentas galėjo nutikti dėl inžinierių klaidos, praneša CNN.  

161 lėktuvo keleivis ir 9 įgulos nariai buvo priversti palikti lėktuvą, kai šiam kylant iš dešiniosios transporto priemonės pusės ėmė veržtis juodi kamuoliniai dūmai. 20 žmonių nuvežti į ligoninę. Remiantis pirmine informacija, sugesti galėjo lėktuvo variklis. Tad kaip galimi šio atvejo kaltininkai įvardijami inžinieriai. Pradėtas tyrimas.

Oro uosto atstovas Timothy Sampey žurnalistams nurodė, kad lėktuve buvo apie 19,5 tonos aviacinio kuro.

„Tai galėjo būti visiškai sukrečiantis įvykis, jei jis būtų nutikęs vėliau“, – sakė jis. Tuo metu „American Airlines“ atstovė Leslie Scott sakė, kad šis reisas buvo suplanuotas į Majamį.

Ji taip pat nurodė, kad pakilimas sustabdytas dėl su varikliu susijusios klaidos. Savo ruožtu lėktuve sėdėję keleiviai pasakoja išgirdę sprogimo garsą prieš išvysdami dūmus. Jų teigimu, pilotas ėmė greitai stabdyti lėktuvą, imtasi ir kitų atitinkamų veiksmų.