Pasaulyje

2021.10.25 09:54

„Amnesty International“ uždaro savo biurą Honkonge

atnaujinta 10.18
ELTA2021.10.25 09:54

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pirmadienį pranešė uždaranti savo biurą Honkonge dėl grėsmės, kurią darbuotojams kelia mieste Pekino įvestas nacionalinio saugumo įstatymas.

„Šį su skaudančia širdimi priimtą sprendimą lėmė Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas, dėl kurio laisvas ir su rimtų vyriausybės represijų grėsme nesusiduriantis žmogaus teisių gynimo organizacijų darbas Honkonge iš esmės tapo neįmanomas“, – sakoma „Amnesty International“ valdybos pirmininkės Anjhulos Myos Singh Bais pranešime.

Šiuo sprendimu užbaigtas daugiau kaip keturių dešimtmečių trukmės tarptautinės organizacijos darbas Honkonge ir apie jį skelbiama Kinijai vis labiau plečiant savo įtaką mieste.

Kinija praėjusių metų birželį įvedė Honkonge nacionalinio saugumo įstatymą, reaguodama į ten kilusius masinius ir neretai smurtinius prodemokratiškus protestus. Teisės aktas pakeitė Honkongo politinę, kultūrinę ir teisinę aplinką ir pažabojo žodžio laisvę.

„Amnesty International“ valdybos pirmininkė Anjhula Mya Singh Bais pranešime teigė, kad sprendimas uždaryti organizacijos biurus mieste buvo priimtas „su skaudančia širdimi“ ir jį „lėmė Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas“.

„Dėl jo laisvas ir su rimtų vyriausybės represijų grėsme nesusiduriantis žmogaus teisių gynimo organizacijų darbas Honkonge iš esmės tapo neįmanomas“, – pridūrė ji.

„Amnesty“ Honkonge turi du biurus. Pirmasis yra vietos skyrius, skiriantis dėmesį žmogaus teisėms ir kampanijoms mieste, o antrasis yra regioninis biuras, kuris atlieka tyrimus ir užsiima žmogaus teisių propagavimu Rytuose, Pietryčių Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione.

Savo pranešime „Amnesty“ nurodė, kad vietos skyrius užsidarys spalio 31 dieną, o regioninis biuras iškraustys savo patalpas „iki 2021 metų pabaigos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt