Pasaulyje

2015.09.08 13:45

„WikiLeaks“ paskelbė 1,7 mln. JAV diplomatinių įrašų

ELTA2015.09.08 13:45

Tinklalapis „WikiLeaks“ paskelbė per 1,7 mln. JAV diplomatinių ir žvalgybos pranešimų iš XX a. aštuntojo dešimtmečio, informuoja BBC.

Tinklalapis „WikiLeaks“ paskelbė per 1,7 mln. JAV diplomatinių ir žvalgybos pranešimų iš XX a. aštuntojo dešimtmečio, informuoja BBC.

Tinklalapio įkūrėjas Julianas Assange`as teigia, kad dokumentai atskleidžia didžiulę JAV veiklos pasaulyje apimtį.

J. Assange`as nuo pernai birželio gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, kad išvengtų ekstradicijos į Švediją. Švedijoje jis kaltinamas seksualiniu dviejų moterų užpuolimu. J. Assange`as kaltinimus neigia ir tvirtina, kad jie politiškai motyvuoti.

Naujausia „WikiLeaks“ dokumentų kolekcija sudaryta iš diplomatinių žinučių, žvalgybos pranešimų ir JAV Kongreso korespondencijos nuo 1973 metų pradžios iki 1976 metų pabaigos, kai Henry Kissingeris buvo JAV valstybės sekretorius ir nacionalinio saugumo patarėjas. Didžioji dalis dokumentų yra arba parašyti H. Kissingerio, arba jam adresuoti. Šie dokumentai „WikiLeaks“ tinklalapiui nebuvo nutekinti. Jie yra prieinami JAV nacionaliniuose archyvuose.

„WikiLeaks“ teigia, kad jų duomenų bazė yra didžiausia konfidencialių ir anksčiau konfidencialiais buvusių diplomatinių dokumentų kolekcija, kurioje įdiegta paieška pagal temas ir raktinius žodžius. Tinklalapis „WikiLeaks“ išgarsėjo 2010 metais kai paskelbė daugiau nei 250 tūkst. nutekintų slaptų JAV diplomatinių dokumentų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.