Pasaulyje

2021.10.24 20:03

Saakašvilio šalininkų mitingas prie Rustavio kalėjimo sienų praėjo be incidentų

BNS2021.10.24 20:03

Sakartvelo eksprezidento Michailo Saakašvilio šalininkai sekmadienio vakarą vėl susirinko į mitingą prie Rustavio kalėjimo sienų.

Įvairių šaltinių duomenimis, mitinge dalyvavo nuo 300 iki 500 žmonių. Itin didelio plakato, kuriame buvo pavaizduotas M. Saakašvilis, fone pastatyta tribūna, įrengti galingi garsiakalbiai, o protestuotojai reikalavo M. Saakašvilį išlaisvinti.

„Michailas Saakašvilis turi būti paleistas. Šaliai jis reikalingas, nes būtent jis atgaivino Sakartvelą“, – mitinge kalbėjo opozicinio Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) dabartinis pirmininkas Nikanoras Melija.

Jis pareiškė, jog opozicijos jėgų pergalė antrajame vietos rinkimų ture spalio 30-ąją „bus lemiamas veiksnys prezidentui Saakašviliui paleisti iš įkalinimo“.

Mitingas vyko prižiūrint policijai ir baigėsi taikiai.

M. Saakašvilis jau 24 dienos badauja ir atsisako hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje. Penktadienį vakare jam buvo atlikta kraujo perpylimo procedūra, ir, kaip po jos skelbė buvusio lyderio asmeninis gydytojas, jo būklė stabilizavosi.

Savo ruožtu Sakartvelo Vyriausybės vadovas Iraklis Garibašvilis sekmadienį pareiškė, kad jei M. Saakašvilio sveikata pablogės, jis bus perkeltas į Tbilisio kalėjimo ligoninę.

M. Saakašvilis, VNJ įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs Sakartvelo prezidento poste, slapta sugrįžo į savo šalį rugsėjo pabaigoje ir buvo suimtas bei įkalintas Rustavio mieste, oficialiai apkaltintas neteisėtu valstybės sienos kirtimu.

53 metų eksprezidentas 2018-aisiais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. Jis tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt