Pasaulyje

2021.10.24 15:50

Latvijos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirsti bandė 19 žmonių

BNS2021.10.24 15:50

Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai šeštadienį apgręžė 19 žmonių, mėginusių neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, sekmadienį pranešė tarnybos atstovai.

Nuo rugpjūčio 10-osios pareigūnai užkirto kelią iš viso 1 880 žmonių mėginimui neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos.

Per pastarąją parą už neteisėtą sienos kirtimą nesulaikytas nė vienas žmogus.

Nuo rugpjūčio 11-osios, kai pasienyje su Baltarusija buvo įvesta ekstremalioji padėtis, sieną dėl humanitarinių priežasčių buvo leista kirsti 50 asmenų. Nuo metų pradžios sulaikyti 402 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.

Labai padaugėjus neteisėtų bandymų kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, vyriausybė nuo rugpjūčio 11-osios iki lapkričio 10-osios įvedė ekstremaliąją padėtį Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje. Antradienį nuspręsta ekstremaliąją padėtį ten pratęsti trims mėnesiams.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt