Pasaulyje

2016.10.28 17:12

Afganei iš „National Geographic“ viršelio paskirta kardomoji priemonė

ELTA 2016.10.28 17:12

Pakistano Pešavaro miesto teismas paskyrė už naudojimąsi suklastotais dokumentais kardomąją priemonę – dviejų savaičių suėmimą – pabėgėlei iš Afganistano Sharbat Gula, kurią išgarsino jos fotoportretas žurnalo „National Geographic“ viršelyje 1985 metais, praneša televizijos kanalas „Geo TV“.

Sh. Gula buvo sulaikyta trečiadienį Pešavare. Ji įtariama suklastojusi asmens dokumentą. Pakistane moteris gyvena nuo 2014 metų, bet pastaraisiais mėnesiais jo valdžia vis dažniau išsiunčia iš šalies pabėgėlius afganus, kurie neturi atitinkamo oficialaus statuso arba naudojasi suklastotais Pakistano dokumentais. Sh. Gula buvo sulaikyta per vieną iš reidų kartu su kitais pabėgėliais. Pasak Pakistano žiniasklaidos, ji jau anksčiau buvo patekusi į policijos akiratį, bet iki šiol sėkmingai slapstėsi.

Penktadienį per teismo posėdį Sh. Gula nepripažino savo kaltės. Teismas nusprendė laikyti ją suimtą 14 dienų. Moteris perkelta į Pešavaro centrinį kalėjimą.

Už inkriminuojamą veiką afganei gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 14 metų ir bauda, ekvivalentiška 3–5 tūkstančiams dolerių.

Sh. Gula  gimė 1972 metais Afganistane puštūnų šeimoje. Devintojo dešimtmečio pradžioje jos kaimas buvo užpultas, ir ji liko našlaitė. Kartu su keliais išgyvenusiais giminaičiais mergaitė persikėlė į Nasir Bago pabėgėlių stovyklą prie sienos su Pakistanu. Ten ją 1984 metais pastebėjo „National Geographic“ fotografas Steve McCurry, o vėliau jaunos pabėgėlės nuotrauka papuošė žurnalo 1985 metų birželio numerio viršelį. „Afganų mergaitės“ fotoportretas žinomas visame pasaulyje.

1992 metais Sh. Gula grįžo į Afganistaną, bet nerami situacija tėvynėje vėl ją privertė išvykti iš šalies.