Pasaulyje

2021.10.24 14:35

JAV ragina Šiaurės Korėją nutraukti raketų bandymus

ELTA2021.10.24 14:35

Jungtinės Valstijos dar kartą paragino Šiaurės Korėją nutraukti „kontraproduktyvius“ raketų bandymus ir pradėti dialogą. JAV specialusis pasiuntinys Šiaurės Korėjai Sung Kimas sekmadienį Seule susitiko su kolega iš Pietų Korėjos Noh Kyu-duku. Jis „provokacija“ pavadino naujausią Pchenjano balistinės raketos startą ir pareikalavo nutraukti „nerimą keliančius ir kontraproduktyvius“ raketų bandymus.

Jis tikįs, kad Šiaurės Korėja „teigiamai reaguos į mūsų pastangas“, žurnalistams kalbėjo Sung Kimas. Antradienį Pchenjanas pranešė apie sėkmingą iš povandeninio laivo paleistos balistinės raketos bandymą. JT Saugumo Taryba tada sušaukė skubų posėdį. Daug šalių griežtai sukritikavo naują bandymą.

Šiaurės Korėja praėjusiomis savaitėmis atliko kelis raketų bandymus, taip sukeldama pasaulio susirūpinimą. Užsienio izoliuotai šaliai dėl jos branduolinės ir raketų programos taikomos griežtos JAV ir JT sankcijos. Šiaurės Korėjos lyderis Kim young-unas rugsėjo pabaigoje atmetė JAV pasiūlymą sėsti prie derybų stalo, o Vašingtono pareiškimą pavadino „pigiu triuku“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt