Pasaulyje

2021.10.24 09:57

Taivaną supurtė galingas žemės drebėjimas, manoma – vienas stipriausių šiais metais

BNS2021.10.24 09:57

Šiaurės rytinę Taivano dalį sekmadienį supurtė galingas žemės drebėjimas.

Gyventojai pranešė, kad jis buvo juntamas ir sostinėje Taibėjuje.

Taivano Centrinio meteorologijos biuro vertinimu, drebėjimo galingumas siekė 6,5 balo, o JAV Geologijos tarnybos (USGS) – 6,2 balo.

Centrinis meteorologijos biuras nurodė, kad 13 val. 11 min. vietos (8 val. 11 min. Lietuvos) laiku įvykusio drebėjimo epicentras buvo šiaurės rytinėje Ilano apygardoje 67 km gylyje.

Naujienų agentūros AFP reporteris Taibėjuje sakė, kad drebėjimas truko maždaug 10 sekundžių ir kad tai atrodė kaip stipriausias žemės drebėjimas šiemet.

Taivaną, esantį ties dviejų tektoninių plokščių sandūra, dažnai sukrečia žemės drebėjimai.

Kai kurie tokio stiprumo žemės drebėjimai gali pareikalauti gyvybių, nors daug priklauso nuo to, kur ir kokiame gylyje užfiksuojami požeminiai smūgiai.

Vaizdingą turistų mėgstamą Hualianą 2018 metais sukrėtė 6,4 balo žemės drebėjimas, per kurį žuvo 17 žmonių, o beveik 300 buvo sužeisti.

Pastaraisiais dešimtmečiais smarkiausias iš drebėjimų įvyko 1999 metų rugsėjį – tąsyk 7,6 balo smūgiai pareikalavo apie 2,4 tūkst. žmonių gyvybių.

Tačiau 6,2 balo drebėjimas, pernai gruodį supurtęs Ilaną, nepadarė didesnės žalos, taip pat nepranešta apie nukentėjusiuosius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt