Pasaulyje

2016.10.28 15:35

Rusija tvirtina išbandžiusi hipergarsinę raketos kovinę galvutę

BNS 2016.10.28 15:35

Rusija tvirtina šią savaitę sėkmingai išbandžiusi hipergarsinę raketos kovinę galvutę, penktadienį pranešė dienraštis „Izvestija“, o šis žingsnis žymi tolesnę pažangą Maskvos pastangose modernizuoti savo strateginį branduolinį arsenalą.

Kaip rašo laikraštis, nauja kovinė galvutė, žinoma kaip Hipergarsinis skraidantis aparatas (GZLA 4202), antradienį buvo paleistas iš Orenburgo srities Rusijos europinės dalies pietryčiuose prie sienos su Kazachstanu ir pasiekė Kuro poligoną Kamčiatkos pusiasalyje, šalies rytiniame pakraštyje.

„Tai pirmasis visiškai sėkmingas ginklo, galinčio didžiausiame aukštyje skrieti apie 15 machų arba 7 km per sekundę greičiu, bandymas“, – sakoma „Izvestija“ pranešime.

Praeitais metais JAV dienraštis „The Washington Times“ rašė, kad Rusija sukonstravo hipergarsinį skraidantį aparatą Ju-71. Kaip nurodoma, anksčiau planuota, kad šis aparatas turi tapti naujos Rusijos tarpžemyninės balistinės raketos „R-28 Sarmat“, kurios pirmosios išslaptintos nuotraukos buvo paskelbtos anksčiau šią savaitę, branduoline galvute.

Kaip praneša „Izvestija“, „GZLA 4202“ ir panašūs hipergarsiniai aparatai turėtų pakeisti tradicines raketų kovines galvutes. Jie yra pranašesni, nes įskrieję į tankius atmosferos sluoksnius gali atlikti sudėtingus manevrus, tad juo sunkiau perimti priešraketinės gynybos sistemoms.

Laikraštis citavo vieną Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ pareigūną, kuris sakė, kad prieš pastarąjį hipergarsinio aparato bandymą reikėjo pakeisti Ukrainoje gaminamas valdymo sistemas rusiškomis.

„Vidaus įranga, elektroniniai kompleksai ir valdymo sistema dabar visiškai sudaryta iš Rusijoje gaminamų komponentų. Aparate nebėra užsienietiškų komponentų“, – sakė „Roskosmos“ šaltinis.