Pasaulyje

2021.10.23 18:41

Rusija paskelbė kankinimo įrašus nutekinusio buvusio kalinio paiešką

BNS2021.10.23 18:41

Buvęs kalinys, nutekinęs virtinę skandalingų vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas įtariamas žaginimas ir kankinimas viename Rusijos kalėjime, šeštadienį buvo įtrauktas į Maskvos ieškomų asmenų sąrašą.

Rusų Vidaus reikalų ministerijos tinklapyje paskelbtame pranešime nurodoma, kad Baltarusijoje gimęs Sergejus Saveljevas ieškomas baudžiamojoje byloje. Kuo jis kaltinamas, pranešime nepatikslinama.

S. Saveljevas slapta išvežė šokiruojančią filmuotą medžiagą, kurioje užfiksuota prievarta centrinio Saratovo miesto kalėjime. Baimindamasis susidorojimo, jis vasarį pabėgo iš Rusijos ir praėjusią savaitę atvyko į Prancūziją, kur pasiprašė prieglobsčio.

Atlikdamas pusaštuntų metų laisvės atėmimo bausmę už narkotikų platinimą, S. Saveljevas kalėjime dirbo IT specialistu. Dėl šios priežasties jis turėjo galimybę susipažinti su duomenis savo ir kitų pataisos įstaigų vidiniuose serveriuose, kur jis rado keletą vaizdo įrašų. Šią medžiagą jis išsisaugojo atmintuke, kurį paslėpė šalia išėjimo iš kalėjimo.

Kai kuriuos vaizdo įrašus vėliau paviešino tinklapis Gulagu.net, o Rusijos federalinė bausmių vykdymo tarnyba (FSIN) netrukus pranešė, kad buvo pradėtas tyrimas ir atleisti keli pareigūnai.

S. Saveljevas šeštadienį pareiškė, kad VRM tikriausiai jo ieško dėl „valstybės paslapčių nutekinimo“, nors pati ministerija to nepatvirtino.

„Jie eina vieninteliu jiems žinomu keliu – jėgos keliu“, – sakė jis Gulagu.net paskelbtame vaizdo įraše, įrašytame Prancūzijoje.

Informatoriaus teigimu, Maskva mėgina „užčiaupti man burną“.

„Gaila, kad užuot išnaudoję laiką, kad pertvarkytų sistemą ir išnagrinėtų visus šiuos baisius įrodymus, kuriuos jiems pateikėme, jie bando nuslėpti tiesą“, – apgailestavo buvęs kalinys.

Kalinių patiriami kankinimai ir seksualinis smurtas yra įsisenėjusi problema didžiulėje Rusijos pataisos įstaigų sistemoje, sako padėties įkalinimo vietose stebėtojai. Tačiau S. Saveljevo aptikti vaizdo įrašai į tuos nusikaltimus privertė pažvelgti kitaip.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt