Pasaulyje

2021.10.23 16:16

Pakistane tūkstančiai islamistų tęsia eiseną sostinės link

BNS2021.10.23 16:16

Į Pakistano sostinę žygiuojantys tūkstančiai uždraustos radikalios islamistų partijos šalininkų šeštadienį paliko rytinį Lahoro miestą ir antrą dieną iš eilės susirėmė su policija, panaudojusia prieš minią ašarines dujas, pranešė judėjimo atstovas ir liudininkai.

Akcijos dalyviai savo kelionę į Islamabadą pradėjo penktadienį, norėdami priversti vyriausybę paleisti partijos „Tehreek-e-Labbaik Pakistan“ (TLP) lyderį Saadą Rizvį. Jis buvo suimtas praėjusiais metais per demonstracijas prieš Prancūziją dėl musulmonų pranašo Muhammado karikatūrų publikavimo.

Penktadienį Lahore kilo smurtinių susirėmimų tarp saugumo pajėgų ir islamistų. Tuomet žuvo mažiausiai du policininkai ir tiek pat demonstrantų.

Pasak TLP atstovo Sajido Saifi, partijos šalininkai nakvojo prie Ravio upės tilto, o paryčiais vėl pajudėjo Islamabado link. Tramdydama minią policijai gausiai naudojo ašarines dujas.

S. Saifio teigimu, didžiulė minia išardė užtvaras ir išėjo už miesto ribų, tačiau netoli Kala Šah Kako miestelio vėl susirėmė su saugumo pajėgomis.

TLP atstovas pareiškė, kad „daug“ šalininkų buvo sužeisti iššautais ašarinių dujų kanistrais, kai mėgino palikti Lahorą. Anot liudininkų, protestuotojai ėjo pėsčiomis, bet juos lydėjo kelios transporto priemonės, kad būtų galima pristatyti jiems maisto ir vandens ar nugabenti į ligoninę sužeistuosius.

S. Rizvi partija išpopuliarėjo per 2018 metų Pakistano rinkimų kampaniją. Šis judėjimas agitavo vieninteliu klausimu – ragino apginti šalyje galiojantį šventvagystės įstatymą, numatantį mirties bausmę visiems islamą įžeidžiantiems asmenims.

TLP anksčiau rengė smurtinius protestus, siekdama priversti vyriausybę įvykdyti jos reikalavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt