Pasaulyje

2021.10.23 15:10

Suomijos gynybos ministerija sieks atlikti Rusijos atominės elektrinės statybų rizikos analizę

ELTA2021.10.23 15:10

Suomijos gynybos ministerija nori atlikti rizikos analizę dėl kartu su Rusija plėtojamo atominės elektrinės „Hanhikivi-1“ projekto, remdamasi Suomijos naujienų agentūra STT praneša TASS.

Suomijos gynybos ministerija ypač siekia atkreipti dėmesį į geopolitinę riziką ir projekte dalyvaujančios Rusijos energetikos bendrovės „Rosatom“ ryšius su Rusijos Federacijos tikslais saugumo politikos srityje.

Gynybos ministerijos bendruomenių ir aplinkos skyriaus direktorė Sara Kajander sako, kad atlikti rizikos analizę yra įprasta. Anot jos, dabar aiškiau nei anksčiau matoma, kad tokia analizė yra reikalinga.

Ji patikslino, kad situaciją ištirtų įvairių žinybų ir ekspertų darbo grupė, tačiau nekomentavo, ar tai gali kelti grėsmę projekto įgyvendinimui.

Susitarimą dėl „Hanhikivi-1“ atominės elektrinės statybų 2013 m. gruodį pasirašė Suomijos įmonė „Fennovoima“ ir Rusijos „Rusatom Overseas“, kuri priklauso „Rosatom“.

Šiuo metu vyksta licencijavimo ir parengiamieji darbai. Šį procesą planuota baigti 2018 m., o vėliau – 2019 m. Šių metų balandį „Fennovoima“ paskelbė besitikinti statybų leidimą gauti iki 2022 m. vasaros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt