Pasaulyje

2021.10.23 11:27

Sakartvelo eksprezidentui Saakašviliui kalėjime perpiltas kraujas

BNS2021.10.23 11:27

Buvusiam Sakartvelo prezidentui Michailui Saakašviliui, kuris yra laikomas kalėjime ir paskelbęs bado streiką, penktadienį vakare buvo atlikta kraujo perpylimo procedūra, jo būklė stabilizavosi, pranešė buvusio lyderio asmeninis gydytojas.

„Vienas iš Saakašvilio kraujo tyrimų parametrų buvo blogas, todėl kalėjimo gydytojai ir reanimobilio brigada padėjo man atlikti perpylimą – tuomet Saakašvilio būklė stabilizavosi“, – žurnalistams šeštadienį sakė gydytojas Nikolozas Kipšidzė.

Pasak jo, M. Saakašvilį būtina perkelti į miesto ligoninę, kad jis būtų prižiūrimas gydytojų, nes tokia „krizė gali pasikartoti, o kalėjimo ligoninėje su tuo susitvarkyti bus sudėtinga“.

„Dabar Saakašvilio sveikatos būklė patenkinama – geresnė negu vakar“, – aiškino asmeninis gydytojas.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas Rustavio mieste.

53 metų eksprezidentas 2018-aisiais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. Jis tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Penktadienį buvusio lyderio advokatas sakė, kad M. Saakašvilis tęsia kalėjime paskelbtą bado streiką ir atsisako hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje.

Anot advokato Šotos Tutberidzės, penktadienį M. Saakašvilio sveikatos būklė buvo „tokia, kokia ir turėtų būti“ 22-ą dieną badaujant.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt