Pasaulyje

2021.10.22 21:00

Merkel tikisi „miegoti ramiai“ prie Scholzo Vyriausybės

BNS2021.10.22 21:00

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį davė palaiminimą Vokietijos būsimai veikiausiai koalicinei vyriausybei pareiškusi, kad ją pakeitus socialdemokratui Olafui Scholzui ji turėtų „miegoti ramiai“.

A. Merkel atsisveikina su politika, valdžioje išbuvusi 16 metų, tuo metu jos konservatorių blokas CDU-CSU ruošiasi užimti opozicijos vietą po blogiausio savo visų laikų pasirodymo praėjusio mėnesio rinkimuose.

Pagrindiniai konservatorių varžovai, centro kairieji socialdemokratai (SPD), dabar derasi dėl koalicinės vyriausybės formavimo su verslui palankia Laisvąja demokratų partija (FDP) ir žaliaisiais.

Trys derybose dalyvaujančios partijos ketvirtadienį pranešė siekiančios, kad naujas ministrų kabinetas, vadovaujamas dabartinio finansų ministro ir vicekanclerio O. Scholzo, pradėtų darbą gruodžio 6-ąją prasidedančią savaitę.

Į laikraščio „Sueddeutsche“ pateiktą klausimą, ką ji mano apie į valdžią greitai sugrįšiančius socialdemokratus, A. Merkel atsakė: „Žinoma, skirtumų bus, bet aš galėsiu miegoti ramiai.“

Lyderė veteranė taip pat leido suprasti, kad nesitiki didelių pasikeitimų fiskalinėje politikoje prie O. Scholzo šalyje, kuri didžiuojasi savo biudžetine drausme.

Nuo 2018 metų šalies finansus prižiūrėjęs O. Scholzas nesudarė įspūdžio, kad būtų „atleidęs [pinigų] kapšelio virveles“, sakė A. Merkel.

Jeigu partijų derybos bus sėkmingos, naujoji trijų partijų vyriausybė planuoja dideles investicijas į klimato apsaugą, infrastruktūrą ir švietimą.

Atsižvelgiant į tai, kad partijos žadėjo laikytis Vokietijos skolinimosi ribų ir nedidinti mokesčių, lieka neaišku, iš ko bus finansuojami koalicijos planai.

A. Merkel eis laikinosios kanclerės pareigas kol bus suformuota nauja vyriausybė.

Jeigu SPD, FDP ir žalieji susitars kaip planuoja, kanclerei A. Merkel nepavyks pagerinti po Antrojo pasaulinio karo rekordiškai ilgai šalį valdžiusio Helmuto Kohlio rekordo.

A. Merkel, kuri jau surengė kelis atsisveikinimo vizitus užsienyje, sakė esanti „lanksti“, nors ir nežino, kada bus jos paskutinė darbo diena.

„Aš net negalvojau, ką darysiu kitą dieną po to“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt