Pasaulyje

2021.10.22 19:39

Baltieji rūmai: JAV politika Taivano atžvilgiu „nesikeičia“

BNS2021.10.22 19:39

Baltieji rūmai penktadienį patikslino, kad Vašingtono politika Taivano atžvilgiu nesikeičia, nors JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo ginti šią salą nuo potencialaus Kinijos puolimo ir savo pareiškimu išprovokavo Pekino įtūžį.

„Prezidentas neskelbė apie jokį mūsų politikos pakeitimą, mūsų politika nesikeičia“, – nurodė Baltųjų rūmų atstovas.

Baltieji rūmai anksčiau teigė, kad vis dar vadovaujasi 1979 metais priimtu Santykių su Taivanu įstatymu, kuriuo Kongresas įpareigojo vyriausybę aprūpinti salą ginklais jos gynybai. Vis dėlto teisės akte konkrečiai nenurodoma, ar Jungtinės Valstijos turi kištis į potencialų konfliktą saloje.

„Laikysimės savo įsipareigojimo pagal šį aktą remti Taivano savigyną ir toliau priešinsimės bet kokiems vienašališkiems status quo pakeitimams“, – pabrėžė minėtas atstovas.

J. Bidenas, ketvirtadienio vakarą per televiziją CNN transliuotame forume paklaustas, ar Jungtinės Valstijos gintų Taivaną, jei Kinija įsiveržtų, atsakė: „Taip.“

„Esame įsipareigoję tai padaryti“, – pridūrė valstybės vadovas.

Santykių su Taivanu įstatymas buvo priimtas, kai Jungtinės Valstijos nusprendė vietoje Taibėjaus pripažinti Pekiną ir įpareigojo Vašingtoną faktiškai palaikyti diplomatinius ryšius su Taivanu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt