Pasaulyje

2021.10.22 17:55

„Kaip turistai virsta migrantais“: Baltarusija į Lenkijos ir Baltijos šalių pasienį sunkvežimiais veža migrantus

LRT.lt2021.10.22 17:55

BBC penktadienį paskelbė informacijos, kurioje išsamiai aprašoma prieglobsčio prašytojų kelionė iš Sirijos į Vokietiją per Baltarusiją. Kai kuriems patekti į Europos Sąjungą tiesiogiai padėjo Baltarusijos režimas.

„Sirai pastebėjo, kad Baltarusijos kariuomenė šiuo atveju labai nori padėti“, – rašė BBC.

„Kai grupė stovėjo netoli sienos, pasirodė kareiviai ir liepė palaukti. Po kelių minučių atvažiavo šarvuotas automobilis ir nugabeno juos prie karinio sunkvežimio, kuriame Idris ir jo draugai rado viduje susispaudusius 50 kitų migrantų“, – priduriama tekste.

Sunkvežimis kurį laiką važiavo, kol Baltarusijos karys paprašė grupės palaukti, „kad kelias į Lenkijos sieną taptų laisvas“.

Tada kareivis palydėjo visą grupę į Lenkiją, o vėliau galimai prapjovė vielą pasienyje, kad migrantai galėtų praeiti.

Lietuvoje sulaikyti žmonės taip pat BBC sakė sulaukę pagalbos iš Baltarusijos pareigūnų.

Nors neatskleistas skaičius nelegalių migrantų sugeba pasiekti Vakarų Europą, daugelis galiausiai yra sulaikomi.

Aleksandras Lukašenka greičiausiai naudojo tą pačią strategiją kaip ir Turkija, kuri 2015 m. leido šimtams tūkstančių migrantų pereiti per šalį į ES. Pabėgėlių srautas buvo sustabdytas tik Briuseliui sutikus sudaryti 6 milijardų eurų vertės susitarimą su Ankara.

„Šiuo metu Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Vokietijoje sulaikyta mažiausiai 10 000 migrantų. Daugeliui tai buvo baisus išbandymas. Brangus laiko ir pinigų – o kai kuriais atvejais – ir gyvybių švaistymas“, – rašė BBC.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt