Pasaulyje

2021.10.22 16:37

Ukrainos policija sulaikė vyrą, metusį Molotovo kokteilį į Zelenskio padėjėjo namus

BNS2021.10.22 16:37

Ukrainos policija penktadienį sulaikė 25 metų vyrą, metusį Molotovo kokteilį į prezidento Volodymyro Zelenskio vyresniojo padėjėjo namus.

Išpuolis prieš V. Zelenskio administracijos vadovo pavaduotoją Ihorį Žovkvą buvo jau antras per kelias savaites išpuolis prieš prezidentūros personalą. Rugsėjo pabaigoje ginkluoti asmenys apšaudė automobilį, kuriuo važiavo jo vyresnysis padėjėjas Serhijus Šefiras.

Policija pareiškime nurodė, kad apie 4 val. vietos (ir Lietuvos) laiku sulaikė 25-erių metų vyrą, kaip įtariama, metusį butelį su degiu mišiniu į I. Žovkvos namų kiemą Kijeve.

„Laimei, nei jis, nei kas nors kitas nenukentėjo“, – Ukrainos televizijai sakė V. Zelenskio atstovas Serhijus Nykyforovas.

Anot jo, prezidentūra tikisi, kad bus greitai nustatyti išpuolio užsakovai ir jų galimi motyvai, o „kaltininkai bus patraukti atsakomybėn“.

Policijos duomenimis, užpuolikas yra benamis, aptikęs darbo skelbimų tinklapyje pasiūlymą už tokią ataką sumokėti 4 tūkst. JAV dolerių (3,4 tūkst. eurų).

Išpuolis įvykdytas praėjus lygiai mėnesiui po to, kai daugiau nei 10 kulkų pataikė į automobilį, kuriuo važiavo V. Zelenskio patarėjas S. Šefiras. Teisėsauga tą incidentą tiria kaip pasikėsinimą nužudyti.

Į politiką pasukusio komiko V. Zelenskio bendražygis ir buvęs scenaristas nenukentėjo, tačiau jo vairuotojas buvo sužeistas.

Tas incidentas buvo vienas labiausiai rezonansinių pasikėsinimų nužudyti šiuolaikinėje Ukrainos istorijoje. Ataka buvo įvykdyta 43 metų prezidentui pažadėjus pertvarkyti politinę sistemą ir pažaboti didelę oligarchų įtaką.

Pareigūnai mano, kad išpuolis prieš S. Šafirą galėjo būti kerštas už atitinkamą įstatymą; jį praėjus dienai po išpuolio priėmė Ukrainos parlamentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt