Pasaulyje

2021.10.22 15:32

NATO vadovas: ES naudinga stiprinti gynybos pajėgumus, bet nereikėtų dubliuoti Aljanso

BNS2021.10.22 15:32

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patikino neprieštaraująs idėjai dėl glaudesnės Europos Sąjungos integracijos gynybos srityje, tačiau įspėjo, jog europinės struktūros neturi dubliuoti Šiaurės Atlanto aljanso funkcijų.

„Europai reikia naujų galimybių gynybos srityje, o ne naujų struktūrų“, – sakė J. Stoltenbergas per spaudos konferenciją po NATO gynybos ministrų susitikimo.

Jis priminė, kad būtent NATO yra ta struktūra, kuriai tenka atsakomybė ginti Europą nuo potencialių priešininkų. Dėl to, anot jo, nėra prasmės Europos Sąjungai kurti struktūras tam pačiam uždaviniui vykdyti.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas savo ruožtu sakė, kad Vašingtonas palaiko idėją stiprinti ES gynybos pajėgumus. Tuo pat metu jis įspėjo, kad tas pajėgumų stiprinimas negali kirstis su NATO veikla.

„Tai turėtų būti tam tikras papildymas prie NATO“, – sakė Pentagono vadovas.

Pastaruoju metu virtinės ES šalių vadovai svarsto galimybę aktyviau dirbti gynybos srityje europiniu lygiu, nedalyvaujant NATO. Šios idėjos šalininkai mano, kad tai leistų ES veiksmingiau ginti savo interesus pasaulinėje arenoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt